dsc_1338_197145.jpg

Published: 09.01.2023

Rámcovou smlouvu o spolupráci při výzkumu, vývoji a přípravě studentů pro praxi dnes podepsali rektor Univerzity Pardubice prof. Libor Čapek a prof. Bohuslav Přikryl, viceprezident pro výzkum, vývoj a inovace divize CSG AEROSPACE a.s.

„Fakultám Univerzity Pardubice se otevírají možnosti podílet se na unikátních výzkumných projektech. Spolupráce nabídne také užší vazby na potřeby praxe při vzdělávání studentů ve všech stupních studia i sdílení špičkové techniky a infrastruktury,“ uvedl prorektor pro vědu a tvůrčí činnost doc. Petr Doležel.

CSG AEROSPACE a. s. je evropským lídrem ve vývoji a výrobě radarů. Jeho firmy ale vyrábějí a poskytují civilní i vojenskou leteckou techniku, palubní a komunikační systémy, modernizaci letecké techniky, radary pro protivzdušnou obranu a řízení letového provozu. Mimo to také vyvíjejí software pro systémy řízení letového provozu a navazujících služeb, zajišťují opravy letadel, logistickou podporu a poskytují komplexní letový i pozemní výcvik vojenského a civilního personálu. Do výčtu činností patří letecké práce, servisní služby i speciální a obchodní letecká doprava. Nedávno se součástí stal také český startup UpVison, který se soustředí na bezpilotní systémy. CSG AEROSPACE a. s. je součástí největší české zbrojařské skupiny Czechoslovak Group (CSG).