Published: 18.01.2013

Ve čtvrtek 17. ledna odpoledne pokračovala Fakulta filozofická první přednáškou roku v cyklu přednášek Univerzity volného času, určené veřejnosti všech věkových kategorií.

Téměř 130 posluchačů má možnost vyslechnout v letošním akademickém roce na 20 přednášek v deseti tříhodinových blocích zaměřených na STŘEDOVĚKÝ SVĚT.

Fakulta chce zájemcům z řad veřejnosti představit dějiny lidské civilizace v celé jejich šíři a současně prezentovat humanitní vědní obory vyučované na Fakultě filozofické v Pardubicích. Letošní přednášky, které se konají 1x do měsíce, jsou zaměřeny zejména na vznik středověké Evropy, umění, literaturu, architekturu, filosofii a vzdělanost ve středověku, ale například také na válečné umění či mořeplavbu v této době.

Ve čtvrtek 17. ledna posluchači vyslechli přednášky docenta Jana Stejskala s názvem "Kult svatých jako fenomén středověku" a magistry Ireny Reimannové o vzniku a vývoji středověkých univerzit.

Výuka probíhá jednou měsíčně vždy ve čtvrtek od 14:00 do 17:15 hodin v kongresovém sálu rektorátu ve Studentské ulici 95 v univerzitním kampusu v Pardubicích - Polabinách.

Podrobný rozpis jednotlivých přednášek a termínů konání je k dispozici na webových stránkách Fakulty filozofické UPa.

Bližší informace k UVČ na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice:
Bc. Zlata Zářecká
Studijní oddělení a oddělení vědecké agendy FF
telefon 466 036 239