Published: 16.04.2013

Ve středu 17. a čtvrtek 18. dubna a následující týden 24. a 25. dubna vyrazí hned několik týmů akademiků a vysokoškoláků Univerzity Pardubice na vybrané základní školy a gymnázia Pardubického kraje, aby přiblížily žákům svět moderní vědy zajímavými a zábavnými naučnými demonstracemi a pokusy. Akce nese název "VĚDA A TECHNIKA NA DVORECH ŠKOL".

Univerzita Pardubice a jejích pět fakult - Fakulta chemicko-technologická, Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta zdravotnických studií, Dopravní fakulta Jana Pernera a Fakulta elektrotechniky a informatiky - připravily pro studenty a žáky škol zážitkové dílny, jejichž cílem je ukázat svět moderních technologií a technické a přírodovědné disciplíny hravou a zábavnou formou.

Putování po základních školách a gymnáziích začíná ve středu 17. dubna, kdy univerzitní tým navštíví Základní školu ve Svítkově u Pardubic. Další zastávkou ve čtvrtek 18. dubna bude základní škola Mistra Choceňského v Chocni. O týden později ve středu 24. dubna zavítá univerzitní tým na Gymnázium K. V. Raise v Hlinsku v Čechách, odkud se ve čtvrtek 25. dubna přestěhuje na Základní školu Zámecká v Litomyšli.

Pro žáky a další zvědavce budou na každé škole připravena stanoviště vždy tří fakult plná zajímavostí ze světa chemie, matematiky a počtů, robotiky a elektroniky, ukázky první pomoci nebo měření tvrdosti stavebních materiálů, žáci se seznámí například s termokamerou. Na stanovištích si budou moci žáci sami vyzkoušet celou řadu pokusů, matematických hrátek nebo programování.

Více informací v tiskové zprávě.