Published: 24.01.2018

Od úterý 23. ledna do čtvrtka 25. ledna se Univerzita Pardubice spolu s dalšími vysokými školami a univerzitami představí na veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Praze. Po tři dny bude zájemcům nabízet své studijní programy a obory a informovat o dalších výhodách studentského života právě v Pardubicích.

Zájemci buď přímo na univerzitním stánku nebo při speciální přednášce zjistí, jak se mohou stát svým studiem právě na Univerzitě Pardubice součástí pardubické „EVOLUPCE“. Setkají se se současnými studenty z jednotlivých fakult, dozvědí se vše potřebné o studijní nabídce, také o studijním životě i volnočasových aktivitách, které pardubický vysokoškolský kampus nabízí. Kromě řady informací mohou získat i detailní informace k přijímacím zkouškám včetně vzorových testů nebo přímo na místě si mohou zasurfovat na speciálních webových stránkách pro uchazeče o studium www.evolupce.cz nebo se virtuálně projít pardubickým kampusem.

„Červený stánek Univerzity Pardubice zájemci na veletrhu jistě nepřehlédnou. Tým našich studentů i akademiků je připraven zodpovídat nejrůznější dotazy týkající se studia na všech sedmi fakultách. Zájemcům poradí i s výběrem oboru a vysvětlí, jak to v Pardubicích chodí. Prostřednictvím virtuální reality se mohou podívat do našeho kampusu a na fakulty nebo si v rámci sekce vědy pro život vyzkouší některé zajímavé modely a zjistí i, jak být stále v kondici,“ zve k návštěvě stánku Univerzity Pardubice Mgr. Ivana Švecová z Referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice a dodává:

„Univerzita Pardubice se představí nově i v doprovodném programu přednášek. Každý den si mohou návštěvníci veletrhu vyslechnout speciální přednášku a zjistit tak více nejen o studentském životě v Pardubicích, ale třeba také i proč si svůj obor na Univerzitě Pardubice vybrali někteří současní studenti. Přednášky jsou pro ně připraveny každý den – v úterý v půl dvanácté, ve středu přesně v poledne a ve čtvrtek v půl jedenácté dopoledne.“

Univerzita Pardubice patří mezi 213 vystavovatelů, univerzit, vysokých škol, fakult a dalších vzdělávacích institucí, tuzemských i zahraničních, které se zapojily do XI. ročníku Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2018 (více na www.gaudeamus.cz). Ten se koná letos poprvé již celé tři dny – ve dnech 23. až 25. 1. 2018 na výstavišti PVA Expo Praha – Letňany v hale č. 4. Stánek Univerzity Pardubice má číslo 63 a charakterizuje ho červená barva a motto EVOLUPCE. Informovaný univerzitní tým se na setkání se všemi zájemci o studium těší v úterý a ve středu od 8 do 16 hodin, ve čtvrtek pak od 8 do 15 hodin, kdy se brány pražského veletrhu uzavřou.