Published: 31.10.2016

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult prezentují od úterý 1. listopadu až do pátku 4. listopadu možnosti vysokoškolského studia návštěvníkům evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS 2016 v Brně.

Zástupci sedmi fakult Univerzity Pardubice poskytují na veletrhu zájemcům všechny potřebné informace ke studiu a přijímacímu řízení pro příští akademický rok 2017/2018, a to na stánku číslo 4 v pavilonu G1 brněnského výstaviště.

Návštěvníci veletrhu mohou využít jak osobních konzultací s pracovníky univerzity přímo na stánku, tak si mohou odnést tištěné materiály týkající se studia a přijímacího řízení. Každý den také mohou absolvovat informační přednášky, které probíhají každé dopoledne v sále A pavilonu G2.

Tři technicky zaměřené fakulty naší univerzity se navíc účastní i doprovodného programu VĚDA PRO ŽIVOT, kde se návštěvníci v interaktivní části našeho stánku seznámí se zajímavostmi z moderního světa vědy a techniky populárně-naučnou formou,“ sdělila k účasti univerzity na veletrhu Mgr. Ivana Švecová z referátu pro vzdělávání a záležitosti studentů Univerzity Pardubice.

Letošní, již 23. ročník mezinárodního vzdělávacího veletrhu, nabídne návštěvníkům informace z 240 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí nejen z ČR. V rámci veletrhu se představují také univerzity a vysoké školy z dvaceti zemí světa. Zájemci o studium si tak mohou vybrat z více než 4 500 nabízených studijních oborů.

Veletrh je určen zejména studentům III. a IV. ročníků středních škol, ale také dalším zájemcům o další vzdělávání nejrůznějších věkových kategorií, také výchovným poradcům a odborníkům ze školství. Vzdělávací veletrh s nabídkou vysokoškolského studia je pro ně každým rokem cenným zdrojem informací pro jejich další studium.

Při loňském brněnském veletrhu prošlo jeho branami přes 28 tisíc návštěvníků. Je zřejmé, že pro rozhodování o možnostech pomaturitního vzdělání a dalšího studia je zejména u středoškolské mládeže veletrh Gaudeamus v Brně i v Praze tradičním a cenným zdrojem informací.