Published: 09.10.2012

Od úterý do čtvrtka 9. - 11. října se koná v Bratislavě mezinárodní veletrh Akadémia, největší slovenský veletrh pomaturitního vzdělávání v zemi. Své zástupce má na veletrhu i Univerzita Pardubice, tradičně se na něm představuje její Fakulta chemicko-technologická.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice s šedesátiletou tradicí výuky chemie na veletrhu nabídne návštěvníkům informace o možnostech studia a nabízených moderních oborech. Fakulta se slovenského veletrhu účastní již od roku 2002 a pravidelně představuje slovenským zájemcům svou pestrou nabídku studia s možností strávit tři až pět let studia v jednom z nejmodernějších vysokoškolských areálů v České republice.

"Fakulta chemicko-technologická jede na veletrh Akadémia již po jedenácté. Tentokrát naši doktorandi a akademici budou nejen poskytovat informace o studiu, ale zájemce nechají nahlédnout do chemické laboratoře a přímo na stánku si vyzkoušet některé experimenty a zajímavé pokusy ze světa moderní chemie," uvedla koordinátorka výjezdu fakulty na veletrh Ing. Iva Ulbrichová, CSc.

Slovenští studenti patří dlouhodobě k nejpočetnější skupině zahraničních studentů studujících na univerzitě (tvoří 1/3 zahraničních studentů), na Fakultě chemicko-technologické tvoří dokonce polovinu. Pro zájemce ze Slovenska je fakulta tradičně atraktivní jak svou širokou nabídkou studijních programů a oborů, tak snadnou dostupností - cesta z Bratislavy do Pardubic trvá pouhé tři hodiny vlakem.

15. ročník slovenského veletrhu Akadémia se uskuteční od 9. do 11. října v bratislavské Aegon aréně. Stánek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice bude pro zájemce zpřístupněn po celou dobu veletrhu, a to v úterý a ve středu do 16 hodin a ve čtvrtek do 14 hodin.

Zájemci nejen o studium chemie jsou srdečně vítáni.

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult se pravidelně představuje také na veletrzích Gaudeamus, které se letos konají na přelomu října a listopadu v Brně a v lednu v Praze.

Zájemcům na nich nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy ve sto třiceti oborech.

Účast univerzity na mezinárodním veletrhu Akadémia je součástí aktivit projektu Brána vědě/ní otevřená - BRAVO, CZ.1.07/2.3.00/35.0024, dvouletého projektu, který je zaměřený na popularizaci vědy a výzkumu.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Bližší informace:
Ing. Iva Ulbrichová, CSc.
Fakulta chemicko-technologická UPa

koordinátorka výjezdu v rámci projektu BRAVO
telefon 466 037 514
e-mail iva.ulbrichova@upce.cz