Published: 20.10.2016

V pátek 21. října pořádá Univerzita Pardubice slavnostní ceremonii, při němž na veřejném shromáždění vědeckých rad univerzity a tří fakult udělí rektor Univerzity Pardubice tři čestné tituly „doctor honoris causa“ třem významným osobnostem vědy.

Slavnostní akademický obřad se koná v pátek 21. října v 11 hodin v Aule Arnošta z Pardubic. Čestný titul „doctor honoris causa“ Univerzity Pardubice udělí rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc., těmto osobnostem:

- profesoru Ing. Milanu Bučekovi, DrSc. – doktoru ekonomických věd,

za mimořádné zásluhy o rozvoj regionálních věd a za významný přínos k propojování výzkumných pracovišť v oblasti regionalistiky,

- profesoru Ing. Jiřímu Hanikovi, DrSc. – doktoru technických věd,

za mimořádné zásluhy o rozvoj vědy a výzkumu v oblasti chemické technologie a reaktorového inženýrství,

- profesoru PhDr. Robertu Kvačkovi, CSc. – kandidátu historických věd,

za mimořádné zásluhy o rozvoj vědy a výzkumu v oboru dějin 19. a 20. století, za rozvoj regionálních studií a za výraznou kultivaci historického vědomí popularizací výsledků vědy a výzkumu.

Slavnostního akademického obřadu v pátek 21. října se v Aule Arnošta z Pardubic zúčastní řada vzácných hostů, (ve slavnostním akademickém oděvu a s akademickými insigniemi) tři desítky představitelů českých vysokých škol a některých jejich fakult, členové nejvyšších orgánů univerzity a všech sedmi fakult Univerzity Pardubice, akademických senátů a vědeckých rad i členové akademické obce Univerzity Pardubice. Pozvání na slavnostní akademickou ceremonii přijali i představitelé státní správy a samosprávy a zástupci partnerů univerzity.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.