Published: 09.05.2017

Univerzita Pardubice přivítá odborníka z tchajwanské univerzity. Jedná o rozšíření spolupráce a přednese dvě přednášky – na Fakultě filozofické a Fakultě ekonomicko-správní.

Dr. Johnny Shieh působí na univerzitě Kao Yuan na Tchaj-wanu a v tomto týdnu jedná s představiteli Univerzity Pardubice o možnostech další spolupráce a studentům dvou fakult přednese odborné přednášky.

Dr. Johny Shieh se rozvoji spolupráce mezi tchajwanskými a evropskými univerzitami věnuje již dlouhou dobu. Zastřešuje rozvíjející se spolupráci jak na Univerzitě Pardubice, tak dvou dalších českých univerzitách – Univerzitě Hradec Králové a Technické univerzitě v Liberci, které navštívil v minulých dnech. Svou návštěvu v České republice zakončí právě na Univerzitě Pardubice, kde se zdrží čtyři dny.

„Návštěvou naší univerzity navazuje Dr. Johnny Shieh na loňské setkání s rektory Univerzity Pardubice a dalších dvou českých univerzit na tchajwanské univerzitě Kao Yuan. V rámci návštěvy na Tchaj-wanu zprostředkoval dr. Shieh trojici českých rektorů také setkání na dalších pěti tchajwanských univerzitách, s nimiž se rovněž rozvíjí spolupráce,“ vysvětluje důvod tchajwanské návštěvy Ing. Libuše Cermanová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice. Připojuje i plánovaný program návštěvy: „Kromě setkání s rektorem Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslavem Ludwigem, CSc., a vedením Fakulty filozofické a Fakulty ekonomicko-správní nebo prohlídky univerzitního kampusu se Dr. Johnny Shieh setká hned dvakrát také se studenty. První přednáška proběhne v úterý a přiblíží pohled na mezikulturní porozumění a vztahy. O den později pohovoří dr. Shieh na Fakultě ekonomicko-správní o tchajwanské ekonomice.“

Dr. Johnny Shieh se tak nejdříve – v úterý 9. května – setká se studenty Fakulty filozofické, s nimiž bude diskutovat o náboženské situaci na Tchaj-wanu a o problematice mezikulturního porozumění. Studentům zprostředkuje pocity člověka žijícího v buddhistické zemi, který je jiného vyznání. O den později – ve středu 10. května – se Dr. Johnny Shieh setká se studenty Fakulty ekonomicko-správní. Ve své druhé přednášce jim zprostředkuje informace o vzdělávání a obchodním výhledu na Tchaj-wanu a přidá také tipy, jak uspět v obchodování v Číně.

Obě přednášky jsou určené především studentům, aby rozšířili jejich studijní obzory a prověřili jazykové schopnosti. Úterní přednáška začíná v...

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice