Published: 21.06.2017

Přijet na zkušenou na Univerzitu Pardubice, zhlédnout a okusit výzkumné prostředí a následně se přihlásit ke studiu některých oborů mohou studenti z různých zemí z celého světa. Druhým rokem totiž Univerzita Pardubice pořádá letní školu „Summer School – Experience the University of Pardubice 2017‟. Od neděle 18. června tak v pardubickém kampusu pobývá 10členná delegace z Rai University v Indii.

Seznamovat se s univerzitním kampusem v Pardubicích, všemi sedmi fakultami Univerzity Pardubice a jejich vědecko-výzkumnou činností i vědeckým zázemím, diskutovat s pardubickými studenty i akademiky, zažít české vysokoškolské prostředí a seznámit se s odlišnou kulturou i krajem daleko od domova. To je program čtrnáctidenní letní školy „Summer School – Experience the University of Pardubice 2017“, která byla nabídnuta zahraničním studentům k seznámení se s možnostmi studia na Univerzitě Pardubice a s akademickým životem v pardubickém kampusu.

Letos nabídky zúčastnit se speciální letní školy a během čtrnácti dnů poznávat blíže nejen studijní prostředí pardubických vysokoškoláků, ale i českou zemi a kulturu využila skupina 10 indických studentů z Rai University. V pardubickém kampusu je možné je potkat až do soboty 1. července, kdy se vrací zpět do Indie. Připraven je pro ně zajímavý program. Nanečisto zažijí i závěrečné slavnostní akademické obřady - sponze a promoce Fakulty filozofické, které čekají letošní úspěšné absolventy koncem června.

„Na přípravách a zajištění programu pro indické studenty se podílejí kromě našich fakult a oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy univerzity i naši studenti, v jejichž společnosti Indové stráví také část svého pobytu. A mají opravdu bohatý program, nejen na všech našich sedmi fakultách. Seznámí se s vědeckou prací našich pracovišť a akademických pracovníků, moderním vysokoškolským zázemím i možnostmi studia u nás,“ popisuje pestrý program Ing. Monika Vejchodová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice. „Přiblížíme jim i českou kulturu a historii v rámci různých workshopů či volnočasových aktivit. Do programu jsme také zařadili několik výletů, např. na nedalekou Kunětickou horu nebo do našeho hlavního města. Zpět do Indie se delegace vrací 1. července.“

Zahraniční studenti, kteří se rozhodnou pro studium v angličtině na Univerzitě Pardubice, mohou vybírat mezi obory na pěti fakultách – dopravní, ekonomicko-správní, elektrotechniky a informatiky, filozofické a chemic...

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice