Published: 25.02.2013

BUDOVA NA NÁMĚSTÍ ČS. LEGIÍ V CENTRU MĚSTA SPOJUJE ÚCTU K HISTORII A POTŘEBY MODERNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, VĚDY A VÝZKUMU

Historická, památkově chráněná budova Univerzity Pardubice v centru města Pardubic prošla v uplynulých dvou letech rozsáhlou rekonstrukcí a přestavbou. Dosavadní modernizace areálu včetně novější části stála přes 290 miliónů korun. Slavnostní otevření modernizované historické budovy proběhne ve středu 27. února za účasti představitelů Univerzity Pardubice, zástupců ministerstva školství mládeže a tělovýchovy i dodavatele stavby.

Univerzitní objekt na náměstí Čs. legií tvoří dvě části. Novější část z 60. let 20. století prošla modernizací v letech 2009 - 2011 pro potřeby Fakulty elektrotechniky a informatiky. Nejstarší, historicky cenná část areálu, z konce 19. století, památkově chráněná, prošla v uplynulých dvou letech rovněž rozsáhlou rekonstrukcí a přestavbou. Ta je nyní dokončena a začíná sloužit výuce a výzkumu. A další modernizace a rekonstrukce tento nejstarší univerzitní areál ještě čekají. Dosavadní modernizace areálu stála přes 290 miliónů korun a dalších cca 120 miliónů korun se Univerzita Pardubice chystá vložit do poslední fáze rekonstrukce, která má být dokončena v roce 2015. Během ní bude vytvořeno mimo jiné špičkové zázemí pro materiálový výzkum a nanotechnologie.

Více informací v úplné tiskové zprávě.

Pozvánka na otevření univerzitního IT centra pro vzdělávání a výzkum.

Brožurka vydaná k otevření univerzitního IT centra pro vzdělávání a výzkum.

Fotogalerie z exteriérů a interiérů univerzitního IT centra pro vzdělávání a výzkum.