Published: 26.02.2017

Ve středu 1. března se koná v univerzitním kampusu VELETRH MEZINÁRODNÍCH MOBILIT studentů Univerzity Pardubice – ERASMUS+ DAY. Ve vestibulu Fakulty chemicko-technologické se představí na svých stáncích a o své zahraniční zkušenosti se podělí čtyřicítka vysokoškoláků, kteří pobývali v rámci evropského programu mobilit Erasmus+ na zahraničních univerzitách nebo získávali zkušenosti na stážích u zahraničních společností.

Desítky pardubických vysokoškoláků odjíždějí každý rok na studium a zkušenou do zahraničí. Univerzita Pardubice pro ně rozšiřuje portfolio spolupracujících univerzit, a tak během svého studia mohou získávat zkušenosti na univerzitách po celém světě. „Nejčastěji vyjíždějí naši vysokoškoláci v rámci Evropy do Portugalska nebo Německa, kde nabízejí velmi podobné studijní programy jako naše fakulty. Studenti však mohou vybírat celkově z více než dvou set univerzit, s nimiž máme aktuálně uzavřené bilaterální smlouvy,“ komentuje studentské výjezdy v rámci programu Erasmus+ Mgr. Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice.

Právě o studentech, kteří strávili jeden či dva semestry v zahraničí a v nedávné době se vrátili ze svých studijních či pracovních pobytů, je středeční veletrh mezinárodních mobilit ERASMUS+ DAY. Od 9 do 14 hodin budou na svých stáncích studenti hovořit o zahraničních zkušenostech. Zájemce nejen poinformují, ale také jim rádi ochotně poradí a připraví na to, co je při výjezdu může potkat, na co si dát pozor, ale také co jim změna studijního prostředí může přinést. V přilehlé posluchárně navíc bude možné zhlédnout prezentace jednotlivých zahraničních univerzit, které studenti navštívili a na nichž studovali.

„Věříme, že akce přesvědčí především ty studenty, kteří stále ještě váhají, zda to zkusit a přihlášku podat. Kromě toho, že se dozví mnoho užitečných informací, zjistí, že ve výsledku je zahraniční zkušenost k nezaplacení, i když začátky v cizí zemi nemusí být jednoduché. Navíc v tuto chvíli žádosti našich studentů na mezinárodní mobility realizované v programu ERASMUS+ v následujícím akademickém roce stále přijímáme, takže středeční setkání je jednoduše tou nejlepší příležitostí,“ upozorňuje Mgr. Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice.

Na závěr celodenního veletrhu Erasmus+ Day budou vyhodnoceny tři nejlépe připravené prezentační studentské stánky a organiz&#...