Published: 20.07.2016

Užít si léto s Univerzitou Pardubice, strávit část prázdnin na akademické půdě nebo nahlédnout do světa moderní vědy mohou žáci základních i středních škol během letošních prázdnin hned několikrát. Univerzita pro ně na srpen připravuje řadu příměstských táborů nebo Science point v rámci Olympijského parku Pardubice.

Univerzitní prázdninové aktivity zahájí Dopravní fakulta Jana Pernera, která pořádá příměstský tábor pro středoškoláky. V týdnu plném dopravy zjistí, jak je svět v pohybu, jak se řídí doprava na železnici, jak je to s bezpečností v dopravě a mnoho dalších zajímavých i důležitých informací.

Speciálním populárně-naučným programem Science Point s atraktivními vědeckými i technickými interaktivními demonstracemi obohatí Univerzita Pardubice program Olympijského parku Pardubice 2016. Po 16 srpnových dní se návštěvníkům budou věnovat vědci i studenti a ukáží jim, že život je chemie, věda je v pohybu, záchrana života je v našich rukách, že díky znalosti ochranných prvků bankovek je už nikdo nenapálí, zjistí, jak se restaurují památky, jak vypadá archeologické naleziště a vyzkouší celou řadu pokusů nebo speciálních modelů. Při procházce po zámeckých valech kolem pardubického zámku se seznámí se záhadným světem mikro a nanosvěta na velkoformátových vědeckých fotografiích pořízených speciálními mikroskopy v univerzitních laboratořích.

V prázdninových aktivitách pro mládež pokračuje Katedra tělovýchovy a sportu, která od poloviny srpna pořádá příměstský sportovní tábor pod názvem: Olympijský týden aneb děti v pohybu, v němž si děti vyzkoušejí nejrůznější sportovní disciplíny podobně jako sportovci v brazilském Riu de Janeiru. O týden později se do kampusu nastěhují žáci základních škol, kteří stráví týden v dětské univerzitě. Během pěti dnů od 22. do 26. srpna navštíví pět univerzitních fakult, vyzkouší nejrůznější odborné činnosti v jejich laboratořích a učebnách a ochutnají život vysokoškoláka v univerzitním kampusu.

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice