Published: 01.08.2016

Univerzita Pardubice obohatí program Olympijského parku speciálním populárně-naučným programem SCIENCE POINT s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními ukázkami a demonstracemi.

Sedm fakult univerzity a jejich demonstrační týmy složené z akademiků a studentů připravily pro pardubický olympijský park dva speciální stánky, které budou otevřené pro návštěvníky po celou dobu konání Olympijských her každý den od 9 do 17 hodin v pardubickém parku Na Špici.

Po celých 16 dnů se na populárně-naučném zážitkovém stanovišti číslo 18 budou střídat fakultní týmy mladých vědců a vysokoškoláků, kteří zavedou návštěvníky do světa moderní vědy hravou a záživnou formou, přiblíží jim zajímavosti světa prostřednictvím zábavných a poučných ukázek z nejrůznějších vědních oborů.

Návštěvníci Science Pointu se mohou v průběhu 16 dní těšit na pestrý populárně-naučný program:

INTERAKTIVNÍ EXPERIMENTY, HRY, UKÁZKY A POZNÁVÁNÍ:

• Život je chemie - Co by nás nenapadlo: Fakulta chemicko-technologická nabídne chemické pokusy, které vysvětlí, jak nebezpečné mohou být některé mikroorganismy a jak užitečný je svět nanotechnologií. Na návštěvníky čekají hrátky s vodou i vzduchem. Děti si budou moci uvařit vlastní plastelínu i sliz, budou objevovat barevný svět kolem nás a záhady optických klamů, chybět nebudou ani chemické kvízy a spousta zajímavostí ze života kolem nás, který by bez chemických souvislostí nebyl možný.
  • Mě už nikdo nenapálí: Fakulta ekonomicko-správní upozorní zábavnou formou a kvízy na úskalí neznalosti finanční gramotnosti a přiblíží návštěvníkům řešení různých matematických rébusů. Seznámí návštěvníky s roboty a jejich programováním.
  • Vlakem vpřed, o autě nemluvě: Dopravní fakulta Jana Pernera pro radost menším návštěvníkům zprovozní železnici na stole, starším pak ukáže různé možnosti monitorování provozních kapalin v autě, z čeho se skládá kolejnice a další zajímavosti z testování materiálů dopravních prostředků.
  • Roboti nás nahradí nebo budou poslouchat? Fakulta elektrotechniky a informatiky přiveze na stanoviště bludiště, kterým roboti projdou, jak jim člověk poručí. Moderní možnosti nových technologií předvedou 3D tiskárna, 3D scanner či termokamera.
  • Záchrana života je i v našich rukách: Záchranáři z Fakulty zdravotnických studií seznám&...