Published: 01.04.2016

Finále soutěže podnikatelských nápadů vysokoškoláků Byznys Trefa se uskutečnilo ve čtvrtek 31. března odpoledne v posluchárně E2 budovy EB v novém výukovém areálu Univerzity Pardubice v kampusu v Polabinách.

Vítězným projektem soutěže se stal podnikatelský záměr „Středověk nebyl nikdy tak reálný“ od Jakuba Hamerníka z Fakulty elektrotechniky a informatiky.Jedná se o počítačovou hru, která obrací naruby všechny současné trendy. Postavte hrad, nebo dobijte hrad jiného hráče – co nejrychleji a s minimálním počtem jednotek.

Další v pořadí se umístili:

2. místo - Dan Hamerník - „Systém pro mechatronickou rehabilitaci končetin“ nabízí jednoduchou změnu principů, která dokáže vytvořit rehabilitační pomůcku pro lidi po úrazu nebo mozkové příhodě,
3. místo - Lumír Gago - „Konstrukce simulátorů“ tento projekt umožňuje rozšířit počítačové simulátory jako takové,
4. místo - David Janeba, Zdeňka Eichlerová  -  „Uni-W“ cílem projektu je organizování odborných workshopů firem pro studenty univerzity.

Posláním třetího ročníku soutěže bylo, tak jako tomu bylo i v minulých letech, podpořit podnikatelské aktivity studentů, rozšířit jejich znalosti potřebné k úspěšnému podnikání a zprostředkovat kontakty mezi podnikavými studenty a investory.

Hlavním organizátorem soutěže bylo Kariérní centrum Univerzity Pardubice. Soutěž podpořili společnosti: Česká spořitelna, a.s., Contipro Pharma, a.s., OZM Research, s.r.o., Experia Group, s.r.o., eBrána, s.r.o., CzechInvest, Krajská hospodářská komora Pardubického kraje, Technologické centrum Hrade Králové, ICT Alliance. Mediálním partnerem byl deník Mladá fronta DNES.

Celkové výsledky soutěže naleznete na https://vav.upce.cz/soutez-byznys-trefa.