8194755nautis-na-modre-vlne-duben-2018130061.png
-

Také Univerzita Pardubice a DFJP se v úterý 2. dubna přidají k připomenutí dne autismu.

Hlavní akcí bude modrý průvod - přijďte tedy v modré barvě. V 8:30 budeme vycházet od DFJP před ČSOB Pojišťovnu ARENU a odkud dojdeme po třídě Míru na Pernštýnské náměstí. Zde se před desátou hodinout vypustí modré balónky.

Na památku si odnesete "dopraváckou" placku Svět je v pohybu, modrý náramek a perníček. Večer se pak mnohévýznamné budovy ve městě rozsvítí modrou barvou (také naše Aula Arnošta z Pardubic).

Cílem akce je upozornit na problematiku autismu, změnit náhled společnosti na osoby s autismem, zbavit ji mýtů a předsudků.
Proč právě modrá barva? Je symbolem komunikace a sebevyjádření - to jsou hlavní oblasti, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže.