Světový den porozumění autismu: na modré vlně!

Uložit do kalendáře 02-04-2019 8:30 02-04-2019 10:00 Czech republic/Europe Světový den porozumění autismu: na modré vlně! Také Univerzita Pardubice a DFJP se v úterý 2. dubna přidají k připomenutí dne autismu. Hlavní akcí bude modrý průvod - přijďte tedy v modré barvě. V 8:30 budeme vycházet od DFJP před ČSOB Pojišťovnu ARENU a odkud dojdeme po třídě Míru...
02. 04. 2019

Hlavní akcí bude modrý průvod - přijďte tedy v modré barvě. V 8:30 budeme vycházet od DFJP před ČSOB Pojišťovnu ARENU a odkud dojdeme po třídě Míru na Pernštýnské náměstí. Zde se před desátou hodinout vypustí modré balónky.

Na památku si odnesete "dopraváckou" placku Svět je v pohybu, modrý náramek a perníček. Večer se pak mnohévýznamné budovy ve městě rozsvítí modrou barvou (také naše Aula Arnošta z Pardubic).

Cílem akce je upozornit na problematiku autismu, změnit náhled společnosti na osoby s autismem, zbavit ji mýtů a předsudků.
Proč právě modrá barva? Je symbolem komunikace a sebevyjádření - to jsou hlavní oblasti, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže.

Vstup zdarma
DFJP
Ing. Lenka Machačová
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.