ignavysku1080x1350198237_198779.jpg

Hned dva formáty studentských diskusí s experty na společenská i vědecká témata letos zájemcům nabídne Univerzita Pardubice. Kromě tradiční Kavárny Universitas, startuje příští týden také nový cyklus diskusí s odborníky přímo v kampusu s názvem Čaj o páté.

Prvním tématem nových diskusí Čaj o páté bude vzdělávání. Hosty akce budou experti a vysokoškolští pedagogové Univerzity Hradec Králové a Univerzity Pardubice prof. Karel Rýdl, prof. Jan Hábl a dr. Patrik Čermák. Zamýšlet se budou nad tím, jaký je ideální učitel, zda funguje alternativní školství nebo jak chápat pojem „pravé“ vzdělání.

Debata je naplánovaná na pondělí 27. února do bistra Laborka u Fakulty chemicko-technologické. Začíná v 17 hodin a je pro veřejnost a všechny zájemce zdarma.

Dalším dílem bude pokračovat tradiční Kavárna Universitas, která se tentokrát zaměří na klima. Hostem bude Mgr. David Rozen z Katedry filosofie a religionistiky Fakulty filozofické UPCE, který uvede téma s názvem Současná klimatická krize v kontextu etiky a estetiky. Kavárna startuje 28. února v divadle D29 od 17 hodin. Pro všechny zájemce je vstup zdarma.

Obě studentské aktivity získaly letos finanční podporu v rámci společného projektu nových studentských kulturních akcí Rozjeď to. V něm druhý rok spolupracuje Univerzita Pardubice s městem Pardubice. V rámci projektu letos studenti pozvou veřejnost mimo jiné na divadelní kurzy, malířský ateliér v terénu, výstavu fotografií, koncert, přednášky o vzniku esportových her nebo dobročinný běh připomínající si operaci Silver A.

Více čtěte zde: Studenti UPCE chystají další akce, které dostanou podporu univerzity i města | Univerzita Pardubice

Pardubice 23. února 2023

Mgr. Martina Macková