Studenti Fakulty ekonomicko-správní vyhráli největší manažerskou soutěž světa

Studenti Fakulty ekonomicko-správní vyhráli největší manažerskou soutěž na světě Global Management Challenge. Největší manažerská soutěž světa v řízení virtuálních firem Global Management Challenge se letos konala v Dubaji.

Prvenství si přivezl český tým Answer 42 ve složení Ing. Lucie Jelínková, Ph.D., Ing. Lukáš Kruml, Ph.D., a Ing. Michal Vilímek. Všichni jsou absolventy, nebo studenty Fakulty ekonomicko-správní.

Český, respektive pardubický, tým Answer 42 se po úspěšném loňském šestém místě dokázal nejen probojovat do celosvětového finále opět i letos, ale dosáhl na metu nejvyšší a nechal za sebou právě všechny světové velmoci i největší favority. Průběh celého finále byl přitom neskutečně vyrovnaný a do poslední chvíle nebylo jasné, kdo si vítězství odnese. Druhé místo patří Číně, třetí příčku obsadilo Macao. Na dalších pozicích skončily Estonsko, Rusko, Slovensko, Keňa a Španělsko.

Soutěž Global Management Challenge je celosvětově považována za největší a nejznámější simulaci ve strategickém řízení firmy, ve které proti sobě na virtuálním trhu soutěží studentské týmy se snahou získat nejlepší ocenění firmy na trhu.

Více o soutěži čtěte v e-Zpravodaji.

Bc. Věra Přibylová
OPVV