Published: 11.08.2016

Středoškoláci z Hustopečí u Brna, Karlových Varů, Pardubic a dalších měst České republiky se setkali na již tradičním příměstském táboře, který Dopravní fakulta Jana Pernera pořádala v prvním srpnovém týdnu. Studenti měli možnost seznámit se nejen s tím, co Dopravní fakulta nabízí, ale díky interaktivnímu programu si vyrobili blikajícího „smajlíka“ nebo plně funkční rádio. Zopakovali si zásady bezpečnosti v dopravě, pomocí logistické stavebnice se přenesli na výrobní linku a z jednotlivých částí sestavili traktor a motorku. Na modelovém kolejišti se naučili něco nového o zabezpečení provozu na železnici.

Týdenní program nebyl jen o výrobě a dopravě. V rámci doprovodné programu si všichni vyzkoušeli lukostřelbu na Kunětické hoře, v okolí Univerzity Pardubice absolvovali geocaching, kde na konci úspěšné luštitele souřadnic čekal poklad. V rámci programu byly zařazeny i sportovní aktivity – turnaj v badmintonu a vybíjená. Dále si vyzkoušeli ovládání autíčka s brýlemi, které navozují pocit alkoholového a drogového opojení.

Na závěr týdenního programu provedli záchranáři demonstraci hledání ztracených osob za pomocí cvičených psů.