Strach i samota: Život tuberkulózních jedinců | Kavárna Universitas FILDA

Uložit do kalendáře 26-01-2021 18:00 26-01-2021 18:00 Czech republic/Europe Strach i samota: Život tuberkulózních jedinců | Kavárna Universitas FILDA I v lednu se noříme do bádání s ranaři z naší "fildy". Prostřednictvím on-line setkání se podíváme na vliv tuberkulózy na život v českých zemích. Pozvání přijala Mgr. Šárka Caitlín Rábová, doktorandka z Ústavu historických věd Fakulty... on-line
26. 01. 2021 on-line
Kavárna Universitas
Kavárna FILDA
Fakulta filozofická
Ústav historických věd
Šárka Rábová
Strach i samota: Život tuberkulózních jedinců | Kavárna Universitas FILDA

I v lednu se noříme do bádání s ranaři z naší "fildy". Prostřednictvím on-line setkání se podíváme na vliv tuberkulózy na život v českých zemích. Pozvání přijala Mgr. Šárka Caitlín Rábová, doktorandka z Ústavu historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

Šárka Rábová se historickou reflexí tuberkulózy a jejího vlivu na českou společnost zabývá již od svého magisterského studia. V roce 2018 vydala na toto téma i samostatnou knihu.

Kavárna Universitas | FILDA se uskuteční v režimu ON-LINE.  Připojit se můžete prostřednictvím tohoto odkazu.

Přednáška bude primárně zaměřena na každodenní život tuberkulózních jedinců a na změny, které jim nemoc do života přinášela. Tyto změny souvisely zejména s dobovým nahlížením tuberkulózy a s možnostmi její léčby.

Kavárna Universitas | FILDA proběhne v úterý 26. ledna 2021 od 18.00 hodin.

Pořádají doktorandky Katedry filosofie a religionistiky Univerzity Pardubice.
Vstup je volný.

Kavárna Universitas | FILDA je speciální edice kavárenských setkání, kde vystoupí osobnosti badatelského nebe z naší filozofické fakulty. Postupně zde představujeme vědecké celebrity a seznámujeme posluchače s výsledky jejich inspirativní práce.

Vstup zdarma
Fakulta filozofická Univerzita Pardubice
Aneta Kohoutová, Veronika Janečková
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.