dsc_2605_163155.jpg

Published: 23.04.2021

Rektor Univerzity Pardubice Jiří Málek předal tento a minulý týden dvěma profesorům jmenovací dekrety.

Nového profesora Petra Hájka v oboru Systémové inženýrství a informatika má Fakulta ekonomicko-správní. „Profesor Hájek je excelentní vědec. Jeho výzkum snese nejpřísnější srovnání se zahraniční vědou a má velký význam pro naši fakultu i univerzitu. Jako děkan jsem hrdý, že máme na fakultě takové osobnosti,“ říká prof. Jan Stejskal, děkan Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Tým odborníků o dalšího profesora se rozšířil také na Fakultě chemicko-technologické. Jmenovací dekret převzal profesor pro obor Environmentální chemie a inženýrství Miloslav Pouzar. „Jsem velice rád, že se tým odborníků na naší fakultě rozšířil o dalšího profesora. Panu profesorovi ke jmenování gratuluji a přeji mu mnoho dalších vědeckých a pedagogických úspěchů,“ říká děkan Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice prof. Petr Kalenda.