Published: 16.11.2012

Univerzita Pardubice - jako jediná instituce v Pardubicích - připravila pro akademickou obec i veřejnost speciální program, jímž slaví státní svátek České republiky a připomíná historické události 17. listopadu, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu.

Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997.
Rektor vyhlásil na pátek 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Program Univerzity Pardubice
ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

PÁTEK 16. listopadu 2012 * rektorský den

od 9:00 hodin - tělovýchovný areál univerzity

• sportovní den

14:00 hodin - Aula Arnošta z Pardubic

• slavnostní akademický obřad

promoce doktorů (nových Ph.D.) a představení nových docentů a profesorů univerzity

17:00 hodin - Galerie Univerzity Pardubice - Univerzitní knihovna

• vernisáž výstavy - Jiří Brázda - grafika

18:30 hodin - u pamětní desky před Univerzitní knihovnou

• vzpomínkový akt na události 17. listopadu (1939 * 1989)

19:00 hodin - Aula Arnošta z Pardubic

• slavnostní koncert Komorní filharmonie Pardubice

G. Rossini - J. Křtitel Jiří Neruda - W. Amadeus Mozart - F. Schubert

trubka - Michal Chmelař
dirigent - Angelo Cavallaro

PÁTEK 16. listopadu 2012 * rektorský den

SPORTOVNÍ DEN
Bohatý program univerzity začíná v 9:00 hodin dopoledne sportovním dnem.
V tělovýchovném zařízení univerzity v Kunětické ulici budou probíhat v rámci sportovního dne soutěže ve florbalu, sálové kopané, streetballu, volejbalu, badmintonu a závod na veslařském trenažéru. V areálu vodních sportů a tenisu na břehu Labe se uskuteční přespolní běh.

AKADEMICKÝ OBŘAD
V 14:00 hodin se koná slavnostní akademický obřadv Aule Arnošta z Pardubic, při němž bude promováno 39 nových doktorů pěti fakult univerzity - 22 absolventů doktorských studijních programů Fakulty chemicko-technologické, 10 doktorů Dopravní fakulty Jana Pernera, 5 doktorů Fakulty ekonomicko-správní, 1 doktor Fakulty filozofické a 1 doktor Fakulty zdravotnických studií, kteří získají titul Ph.D. a dovrší tak nejvyšší stupeň vysokoškolského vzdělání.
Akademické obci a všem přítomným hostům budou též představeni 3 noví profesoři a 9 docentů univerzity, kteří byli jmenovaní během uplynulého roku.
Rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. přednese při této příležitosti slavnostní řeč.

VÝSTAVA V GALERII UNIVERZITY PARDUBICE
V 17:00 hodin se v galerii univerzity umístěné ve vestibulu Univerzitní knihovny koná vernisáž již 75. výstavy - JIŘÍ BRÁZDA - GRAFIKA.
Autor je významným českým grafikem, absolventem Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (atelier prof. Z. Sklenáře a J. Mikuly). Je členem Unie českých výtvarných umělců a Sdružení umělců grafiků Hollar. Od roku 1986 realizoval více než 70 samostatných výstav a prezentoval svá díla na více než 100 kolektivních a tematických výstavách v České republice, Belgii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Rakousku, Polsku, Velké Británii, Japonsku, Číně, Spojených státech amerických atd. Od roku 1982 obdržel 30 ocenění na domácích i zahraničních soutěžích, př...