Published: 27.02.2017

První ze sedmi fakult Univerzity Pardubice - Fakulta zdravotnických studií – uzavřela přijímání přihlášek do bakalářského studia, a to již v úterý 28. února.

Na Fakultu zdravotnických studií, kde skončilo přijímání přihlášek ke studiu pro následující akademický rok 2017/2018 již v úterý 28. února, se tradičně hlásí velké množství zájemců.

Fakulta přijme do svých bakalářských studijních oborů 225 uchazečů, kteří se budou připravovat na profesi všeobecné sestry, porodní asistentky, zdravotnického záchranáře či radiologického asistenta, případně zdravotně-sociálního pracovníka.

„Studijní obory Fakulty zdravotnických studií patří každoročně k nejvyhledávanějším na Univerzitě Pardubice. Do některých oborů jako např. Všeobecná sestra či Zdravotnický záchranář převyšuje zájem uchazečů o studium několikanásobně, a to až 4krát, kapacitní možnosti výuky na naší fakultě,“ říká děkan fakulty prof. MUDr. Josef Fusek, DrSc.

Zájemci o bakalářské studium oborů Fakulty zdravotnických studií musejí všichni projít příjímacími zkouškami a testováním.

Bakalářské obory nabízené fakultami Univerzity Pardubice s největším přetlakem zájmu nad počtem přijímaných uchazečů (počet podaných přihlášek ku počtu přijímaných uchazečů) vloni:

1. Anglický jazyk pro odbornou praxi (265/40), Fakulta filozofická
2. Dopravní management, marketing a logistika (377/85), Dopravní fakulta Jana Pernera
3. Anglický jazyk – specializace v pedagogice (173/40), Fakulta filozofická
4. Zdravotní laborant (272/70), Fakulta chemicko-technologická
5. Všeobecná sestra (345/90), Fakulta zdravotnických studií
Zájemci o další bakalářské studijní obory dalších šesti fakult UPa se mohou hlásit ještě v březnu a v dubnu, na umělecké obory Fakulty restaurování v Litomyšli dokonce až do poloviny května:

Termíny pro podání přihlášek do bakalářského studia na jednotlivé fakulty UPa:

Fakulta zdravotnických studií:                         do 28. února 2017        přijímací zkouška
Fakulta ekonomicko-správní:                          do 15. března 2017       bez přijímací zkoušky
Fakulta filozofická:                          &...