Published: 28.03.2013

Poslední šance přihlásit se do bakalářského studia - na dvě fakulty Univerzity Pardubice - do konce března
Zájemci o vysokoškolské studium mají poslední možnost přihlásit se v prvním kole do přijímacího řízení ke studiu v následujícím akademickém roce 2013/2014. Dvě fakulty Univerzity Pardubice - FAKULTA CHEMICKO-TECHNOLOGICKÁ a FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY přijímají přihlášky k bakalářskému studiu do konce března.

Obě fakulty přijímají uchazeče do svých bakalářských studijních programů/oborů bez přijímacích testů, tj. na základě výsledků ukončeného středoškolského studia.

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit dále - ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí roku, termíny u jednotlivých fakult se liší.
Čtyři fakulty univerzity - Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta filozofická, Fakulta zdravotnických studií a Dopravní fakulta Jana Pernera již první kolo přijímání přihlášek do bakalářských studií ukončily.

Pouze Fakulta restaurování, která sídlí v Litomyšli, přijímá přihlášky do svých uměleckých oborů až do 17. května.
Do 53 oborů bakalářského studia (v 27 studijních programech) bude všech 7 fakult přijímat celkem necelé 4 tisíce uchazečů / středoškoláků, kteří budou mít v rámci studia možnost strávit jeden nebo dva semestry na některé ze 170 partnerských vysokých škol v zahraničí, nebo využívat moderní vybavení, zázemí a služby uceleného univerzitního kampusu v Pardubicích.
Fakulty Univerzity Pardubice nabízejí uchazečům širokou škálu studijních oborů řady disciplín v bakalářském, magisterském a doktorském stupni studia - celkem v 64 studijních programech se 122 obory.

Vloni přišlo na univerzitu celkem přes 11,5 tisíce přihlášek ke studiu, z toho do bakalářských studijních programů na 9,5 tisíce přihlášek, (v prvním kole podávání přihlášek na 8 tisíc přihlášek).

Současné údaje ve studijní evidenci univerzity letos naznačují, že se na Univerzitě Pardubice poprvé projeví pokles počtu uchazečů a přihlášek, který odráží demografický pokles populace vstupující do systému terciárního vzdělávání (na rozdíl od některých jiných vysokých škol, kde se tento pokles projevil již v minulých dvou letech).

další informace - webové stránky Univerzity Pardubice http://www.upce.cz - rubrika pro uchazeče o studium nebo studijní oddělení jednotlivých fakult - přes tel. ústřednu 466 036 111

telefon 466 036 555
e-mail promotion@upce.cz