dsc8222-vylepseno-sum89046.jpg

Published: 08.12.2023

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová v pátek 8. prosince navštívila Univerzitu Pardubice.

Během dopoledne se krátce setkala s vedením UPCE, s nimiž diskutovala témata, která řeší aktuálně vysoké školy v České republice. Poté více než hodinu debatovala se studenty. Ty zajímala např. kvalita vzdělávání, ohodnocení pedagogů a studentů doktorandů, ale také se ptali mladé političky na pozice žen v politice, vliv sociálních sítí nebo na odkaz Karla Schwarzenberga.

Ing. Markéta Pekarová Adamová (39) má na Pardubický kraj přímou vazbu, narodila se totiž v Litomyšli a část života prožila ve Svitavách. Momentálně nejvýše ústavně postavená žena v ČR je zároveň předsedkyní vládní politické strany TOP 09.