Published: 18.05.2012

pořad Českého rozhlasu Pardubice ze života vědců Univerzity Pardubice

pořad o vědě, která usnadňuje život

- každou sobotu ve 12:30 hodin.

Redaktorka Jana Davidová hovoří s akademickými pracovníky a mladými výzkumníky o úspěších i zákulisí práce badatele a vědce.
Patnáctiminutový pravidelný pořad vysílaný na Českém rozhlase Pardubice - každou sobotu od 12:30 hodin.
Vysílání bylo zahájeno v loňském roce v měsíci září.

Pořad ve spolupráci s Českým rozhlasem Pardubice by měl přispět k popularizaci pěstovaných vědních disciplín na Univerzitě Pardubice a k posílení povědomí o činnostech univerzity mezi laickou veřejností i šíření dobrého jména univerzity.
Komunikace výsledků vědy, výzkumu a vývoje a přiblížení vědecko-výzkumné práce i laické veřejnosti je nedílnou součástí naplnění poslání veřejné vysoké školy a informování veřejnosti o našich činnostech a úspěších.

Pořad vznikl za podpory projektů:
IPN Podpora technických a přírodovědných oborů - Regionální koordinátor pro Pardubický kraj a
Podpora odborného vzdělávání a rozvoje vědecko-výzkumného týmu Centra materiálového výzkumu Pardubice,
které jsou spolufinancované ESF a státním rozpočtem ČR.

Děkujeme všem akademikům a Českému rozhlasu Pardubice za spolupráci.