Published: 15.02.2018

V sobotu 17. února pořádá dny otevřených dveří Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Uzavírá cyklus informačních dní, kdy nejen maturanti mohli zavítat na fakulty a do kampusu Univerzity Pardubice a poinformovat se o vysokoškolské studijní nabídce pro další akademický rok.

Dny otevřených dveří Fakulty filozofické Univerzity Pardubice v sobotu 17. února začínají v 10 hodin v posluchárně EB Výukového areálu Polabiny ve Studentské ulici v univerzitním kampusu. Program fakulty potrvá po celé dopoledne a jeho součástí je i prohlídka kampusu.

„Setkání s uchazeči o studium na naší fakultě zahájíme informacemi o fakultě. Poté představíme jednotlivé obory a s nimi i naše katedry a řekneme, jaké jsou podmínky pro přijetí ke studiu a co všechno uchazeče o studium v rámci přijímacího řízení čeká. Dozvědí se i o tom, co obnáší vlastní vysokoškolské studium i do jakých projektů se mohou zapojit, případně a kam mohou za studiem vycestovat v rámci evropského výměnného programu Erasmus+“, upřesňuje program informačního dne Martina Kleinová z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. „Po celý den budou zájemcům k dispozici i akademičtí pracovníci a naši studenti, kteří rádi zodpoví všechny dotazy týkající se studia na naší fakultě.“

Sobotním dnem otevřených dveří na Fakultě filozofické tak končí celá série, která v uplynulých týdnech proběhla na všech sedmi fakultách Univerzity Pardubice.

Zájemcům o vysokoškolské studium tak už zůstane jediný úkol – podat včas přihlášku ke studiu na vybrané fakultě a současně si pohlídat termín pro její odeslání, který se blíží. Jako první ukončí sběr přihlášek na Univerzitě Pardubice na konci února Fakulta zdravotnických studií:

UNIVERZITA PARDUBICE

fakulta:

podání přihlášek

k bakalářskému studiu do

přípravný kurz

Fakulta zdravotnických studií

28. února

Fakulta ekonomicko-správní

30. března

z matematiky

Fakulta elektrotechniky a informatiky

z matematiky

(pro přijaté uchazeče)

Fakulta filozofická

31. března

z angličtiny a humanitních studií

Fakulta chemicko-technologická

Dopravní fakulta Jana Pernera

z matematiky a fyziky

(pro přijaté uchazeče)

Fakulta restaurování v Litomyšli

11. května

Jen v bakalářském studiu nabízí 7 fakult Univerzity Pardubice pro akademický rok 2018/2019 téměř třicítku studijních programů s 56 obory. Celkem mohou uchazeči o vysokoškolské studium na Univerzitě Pardubice vybírat z 64 studijních programů se 127 studijními obory v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu.

Probádat obory, které by uchazeči o vysokoškolské studium chtěli příští rok studovat, mohou též na speciální stránce Univerzity Pardubice určené právě pro uchazeče o studium – EVOLUPCE.cz, kde se dozví vše potřebné pro přijímací řízení ke studiu a naleznou řadu dalších užitečných informací.

Důležité informace získají průběžně i díky odběru elektronického INFOSERVISU. Jedná se o speciální elektronický servis univerzitních informací a zajímavostí poskytovaných uchazečům o studium dle jejich zájmu o konkrétní studium a obor. Fakulty jej uchazečům poskytují zaregistrovaným zájemcům zdarma.

Zájemci mohou sledovat též speciální facebook EVOLUPCE: Studuj UPCE.

Pohodlně „virtuálně“ tak uchazeči o studium na některé z fakult Univerzity Pardubice získají důležité informace k podání přihlášky, přípravným kurzům nebo vlastnímu přijímacímu řízení a zkouškám. Dozví se včas o důležitých termínech i zajímavostech života vysokoškoláka na Univerzitě Pardubice a v Pardubicích, následně i k vlastnímu nástupu a zahájení studia v novém akademickém roce.

Získané informace by měly uchazečům o studium pomoci při rozhodování, kam na vysokou školu a jaký obor pro své studium zvolit, a současně jim usnadnit kroky vedoucí k vlastnímu nástupu na vysokou školu a zahájení vysokoškolského studia.

Bližší informace:
webové stránky Univerzity Pardubice http://www.uni-pardubice.cz  – rubrika pro uchazeče o studium http://evolupce.cz
studijní oddělení jednotlivých fakult – přes telefonní ústřednu 466 036 111
e-Zpravodaj Univerzity Pardubice http://zpravodaj.upce.cz