Published: 29.03.2016

Zájemci o bakalářské studium mají poslední možnost přihlásit se v prvním kole do přijímacího řízení k vysokoškolskému studiu v následujícím akademickém roce 2016/2017. Tři fakulty Univerzity Pardubice - FAKULTA CHEMICKO-TECHNOLOGICKÁ, FAKULTA FILOZOFICKÁ a FAKULTA ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY přijímají přihlášky k bakalářskému studiu již jen do 31. března.

Fakulta chemicko-technologická a Fakulta elektrotechniky a informatiky přijímají uchazeče do svých bakalářských studijních programů/oborů bez přijímacích testů, tj. na základě výsledků ukončeného středoškolského studia. Na Fakultu filozofickou budou případní uchazeči o studium dělat přijímací zkoušky podle požadavků na jednotlivé obory.

Tři fakulty univerzity - Fakulta ekonomicko-správní, Fakulta zdravotnických studií a Dopravní fakulta Jana Pernera již první kolo přijímání přihlášek do bakalářských studií ukončily.

Pouze Fakulta restaurování, na počet studentů nejmenší a umělecky zaměřená fakulta Univerzity Pardubice, která sídlí v Litomyšli, přijímá přihlášky a podklady pro výběr talentovaných uchazečů do svých 4 umělecky zaměřených oborů až do 13. května.

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci hlásit na fakultách Univerzity Pardubice i nadále – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí t.r., termíny se na jednotlivých fakultách liší:

Univerzita Pardubice – Termíny pro podávání přihlášek ke studiu na ak. rok 2016/2017

fakulta
bakalářské studium