Published: 28.03.2018

Zájemci o vysokoškolské studium mají jednu z posledních možností přihlásit se v prvním kole do přijímacího řízení v následujícím akademickém roce 2018/2019. Čtyři fakulty Univerzity Pardubice přijímají přihlášky k bakalářskému studiu jen do konce týdne.

Tři fakulty - chemicko-technologická, filozofická a elektrotechniky a informatiky přijímají přihlášky do soboty 31. března. Fakulta ekonomicko-správní ukončí příjem přihlášek ještě o den dříve, tj. v pátek 30. března.

Fakulty chemicko-technologická, ekonomicko-správní a elektrotechniky a informatiky budou přijímat uchazeče do svých bakalářských studijních programů a oborů bez přijímacích testů, tj. na základě výsledků ukončeného středoškolského studia. Na Fakultu filozofickou budou v červnu uchazeči o studium skládat přijímací zkoušky, a to podle požadavků jednotlivých oborů.

Fakulta chemicko-technologická plánuje přijmout do svých bakalářských studijních oborů na 1 100 uchazečů, Fakulta elektrotechniky a informatiky na 450 uchazečů, Fakulta ekonomicko-správní přes 900 (930) uchazečů a Fakulta filozofická téměř 900 (870) uchazečů.

Fakulta zdravotnických studií již první kolo přijímání přihlášek do bakalářských studií ukončila.

Zájemci o studium na dalších dvou fakultách Univerzity Pardubice (ze sedmi) – na dopravní fakultě a fakultě restaurování mají ještě chvíli času k rozmýšlení. Dopravní fakulta Jana Pernera uzavírá přijímání přihlášek do bakalářských studií 30. dubna a plánuje přijmout téměř 800 (740) uchazečů a Fakulta restaurování, na počet studentů nejmenší a umělecky zaměřená fakulta Univerzity Pardubice, která sídlí v Litomyšli, přijímá přihlášky a podklady pro výběr talentovaných uchazečů do svých uměleckých bakalářských oborů až do 11. května a plánuje přijmout pouze 16 těch nejnadanějších uchazečů.

Na navazující dvouleté magisterské a tříleté doktorské studium se mohou zájemci ještě hlásit – ve vyhlášených termínech v průběhu 2. a 3. čtvrtletí roku a termíny se u jednotlivých fakult liší.

Zájemci o vysokoškolské studium mohou své budoucí zaměření vybírat pro akademický rok 2018/2019 na Univerzitě Pardubice ze 64 studijních programů se 127 studijními obory v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu. Jen v bakalářském studiu nabízíme přes padesát oborů.

Nejžádanější bakalářské obory v posledních letech:

Bakalářské obory na fakultách Univerzity Pardubice s největším počtem podaných přihlášek:

1. Ekonomika a provoz podniku, Fakulta ekonomicko-správní

2. Veřejná ekonomika a správa, Fakulta ekonomicko-správní

3. Management podniku, Fakulta ekonomicko-správní

4. Informační technologie, Fakulta elektrotechniky a informatiky

5. Dopravní management, marketing a logistika, Dopravní fakulta Jana Pernera

6. Zdravotní laborant, Fakulta chemicko-technologická

Bakalářské obory s největším přetlakem (podaných přihlášek ku počtu přijímaných):

1. Anglický jazyk pro odbornou praxi, Fakulta filozofická

2. Zdravotní laborant, Fakulta chemicko-technologická

3. Anglický jazyk – specializace v pedagogice, Fakulta filozofická

4. Dopravní management, marketing a logistika, Dopravní fakulta Jana Pernera

5. Humanitní studia, Fakulta filozofická

6. Všeobecná sestra, Fakulta zdravotnických studií

Kdo se rozhodne pro studium na „UPCE“ - Univerzitě Pardubice, stane se součástí „evolUPCE“.

Zájemci o studium na Univerzitě Pardubice mají k dispozici i speciální webovou stránku www.evolupce.cz, kde naleznou řadu užitečných informací. Zorientují se ve studijní nabídce, vyhledají si svůj vysněný obor a zjistí si o něm základní informace. Ocitnou se v kampusu a ve městě Pardubice, kde je vše na dosah a blízko. Mohou sledovat též speciální facebook EVOLUPCE: Studuj UPCE a mohou se zaregistrovat k odběru univerzitního elektronického INFOSERVISU a zdarma získávat až do nástupu do školy pohodlně „virtuálně“ důležité informace k vlastnímu přijímacímu řízení, k přípravným kurzům k nim, k zahájení vysokoškolského studia, dozvědět se o důležitých termínech i zajímavostech života vysokoškoláka na Univerzitě Pardubice a v Pardubicích atp.

Sledovat dění na Univerzitě Pardubice mohou i prostřednictvím univerzitního elektronického časopisu e-Zpravodaj nebo na sociálních sítích.