Published: 28.03.2013

Za posledních pět let se podařilo Univerzitě Pardubice získat na rozvoj svých činností, na vzdělávání i podporu výzkumu, a to prostřednictvím projektů z Operačních programů Vzdělávání pro konkurenceschopnost a Výzkum a vývoj pro inovace, přes 1,6 miliardy korun.

V rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace orientovaného na vytváření, posilování a zkvalitňování infrastruktury pro vědu a výzkum řeší pardubické univerzitní týmy v současné chvíli celkem šest projektů, a to čtyři v prioritní ose 4, oblasti podpory 4.1 Infrastruktura pro výuku na vysokých školách spojenou s výzkumem, a dva projekty v prioritní ose 3 zaměřené na komercializaci a popularizaci výzkumu a vývoje.

Počátkem března 2013 byla zahájena realizace projektu s názvem CEMNAT - Centrum materiálů a nanotechnologií (CZ.1.05/4.1.00/11.0251) a příprava rekonstrukce a obnovy poslední části rozsáhlého objektu univerzity v centru města Pardubic, jeho dvorního traktu na náměstí Čs. legií. Během dvou let, do 30. června 2015, tu vznikne moderní laboratorní zázemí pro rozvoj zejména materiálového výzkumu, který má v Pardubicích dlouholetou tradici a kterým se řadí mezi špičková pracoviště mezinárodního významu.

Více informací v tiskové zprávě.