zasedací místnost ve 4. patře v budově rektorátu kontakt

Zveme Vás na workshop, jehož cílem je seznámit začínající vědce a vědkyně s formálními a neformálními požadavky spojenými s rozjezdem vědecké profesní dráhy za účelem ujasnit si, na co se v jednotlivých kariérních fázích soustředit. Je určen studentům doktorských studií a začínajícím akademickým a vědeckým pracovníkům.

Workshop se uskuteční dne 20. dubna 2023 od 9.00 do 13.00 hodin v zasedací místnosti 04014 ve 4. patře v budově rektorátu.

Přihlásit se můžete zde.

Workshop kombinuje interaktivní a přednáškové bloky.

Úvodní část je věnována reflexi formálních a neformálních nároků spojených s vědeckou dráhou.

Cílem je ujasnění si hlavních aspektů hodnocení vědeckých pracovníků, jimž je třeba věnovat od začátku vědecké dráhy pozornost a strategicky na ně reagovat.

Součástí tohoto bloku je prezentace aktuálních systémů hodnocení vědeckého výkonu.

Druhá část workshopu je věnována strategickému plánování vědecké profesní dráhy ve vztahu k systémům hodnocení. V této části budou účastníci workshopu řešit modelová dilemata spojená s rozjezdem vědecké dráhy – co, kdy, a jak dělat.

Workshop je zakončen moderovanou diskusí o kritériích hodnocení vědeckých pracovníků a postupu akademickým kariérním žebříčkem (jako čestný host je pozvaný interní člen habilitační komise, který Vám zodpoví otázky na téma habilitace a hodnocení vědy – prof. Ing. Jiří Málek, Dr. Sc.).

O LEKTORCE:

Mgr. Kateřina Cidlinská, Ph.D. je výzkumnice v oblasti sociologie, vysokého školství a genderových studií. Mezi její výzkumná témata patří pracovní podmínky v akademickém prostředí, akademické kariéry, odchody z akademické kariéry a mezisektorová mobilita, profesní identity a genderové nerovnosti ve vědě. Je zakladatelkou a bývalou předsedkyní České asociace doktorandek a doktorandů (ČAD) a bývalou předsedkyní evropské sítě mentoringových programů ve vědě EUMENT-NET. Spoluzaložila a koordinovala celorepublikový mentoringový program pro začínající vědce a vědkyně. V současné době poskytuje poradenství v oblasti personálních politik ve vědě a profesního rozvoje začínajících vědkyň a vědců. V této oblasti také působí jako lektorka workshopů a seminářů.