Tradiční jarní akcí Univerzity Pardubice se stal veletrh pracovních příležitostí KONTAKT. Letošní sedmnáctý ročník opět zprostředkuje setkání se zástupci padesáti různých společností. Absolventské ročníky a všichni studenti univerzity, kteří se zajímají o možnosti svého budoucího profesního působení, mají na stáncích zaměstnavatelů k tomu jedinečnou možnost přímo v univerzitním kampusu ve středu 14. března.

Kde najít práci nebo získat stáž po ukončení studia? Jaké požadavky mají zaměstnavatelé? Jakou odbornou praxi nebo stáž studentům nabízejí? Jaké trainee programy existují? Pro odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek týkajících se budoucího uplatnění a situace na trhu práce si studenti z různých fakult Univerzity Pardubice mohou přijít do univerzitní auly a do foyer Fakulty chemicko-technologické ve středu 14. března.

Veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2018 je pro zájemce otevřen od 9 do 15 hodin. Čekat tu na ně budou zástupci z celkem 50 společností působících v různých oblastech hospodářství.

„Studenti se osobně představí personálním manažerům jednotlivých firem, předají jim svůj životopis a zeptají se na podrobné pracovní podmínky i samotný průběh přijímacího řízení. Mohou si domluvit i jinou spolupráci či stáž. Vyzkouší si, jak sami sebe prezentovat, co nabídnout, na co si dát pozor, ale hlavně získají ty potřebné kontakty a zorientují se v nabídce a poptávce aktuálních pozic,“ zve studenty na veletrh KONTAKT 2018 jedna z organizátorek Ivana Veselá z Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

„Během dne jsme v doprovodném programu připravili několik interaktivních aktivit. Například konzultaci životopisu s odborníky, zkoušku pohovoru nanečisto v délce přibližně dvaceti minut či dva speciální workshopy,“ doplňuje program Ivana Veselá a dodává, že veletrh je určen i pro studenty nižších ročníků. Ti se mohou informovat o odborných praxích a stážích přítomných firem a společností nebo si u nich domluvit téma diplomové práce.

Jednotliví personalisté a zástupci firem dají studentům také různé tipy a triky. Například zástupkyně firmy GoodCallFor Talent v přednášce vysvětlí, jak dnes probíhá online lov talentů ve firmách a poradí, jak si úspěšně najít práci prostřednictvím největší profesní sítě LinkedIn. Studenti na veletrhu najdou i možnosti pracovních stáží, které nabízí projekt Stáže s Cestou pro mladé, nebo v přednášce o službách celoevropské sítě EURES se dozvědí, na co pamatovat před odjezdem za prací do zahraničí.

Jako bonus čekají na studenty různé soutěže o ceny. Každý návštěvník veletrhu získá katalog s kontakty na zúčastněné firmy. Studenti se tak rámcově zorientují v aktuální nabídce jednotlivých společností a na stanoviště firem si již přijdou pro konkrétní informace či se doptají později.

Podrobný program veletrhu KONTAKT 2018 je k dispozici na webu Univerzity Pardubice: http://www.upce.cz/spoluprace/prumysl/kontakt/program.html

Veletrh pracovních příležitostí KONTAKT 2018 organizují pro studenty Univerzity Pardubice její dvě fakulty – fakulta ekonomicko-správní a chemicko-technologická. Stánky společností a firem jsou i letos rozmístěné na dvou místech, tradičně v přízemí a v 1. patře univerzitní auly a dále také ve foyer Fakulty chemicko-technologické. Začátek je plánován na 9. hodinu. Zavítat na obě místa mohou studenti po celý den až do 15 hodin odpoledne.

Bližší informace k veletrhu Kontakt 2018:
Ivana Veselá
- Informační a poradenské centrum Fakulty ekonomicko-správní UPa
telefon 466 036 454
e-mail ivana.vesela@upce.cz

Ing. Iva Ulbrichová, CSc.
- děkanát Fakulty chemicko-technologické UPa
telefon 466 037 514