Published: 28.11.2016

Je potěšující skutečností, že v poslední době lze zaznamenat některé velmi pozitivní ohlasy na aktivity Jazykového centra Univerzity Pardubice na různých odborných fórech. Jedním z nich bylo vystoupení Mgr. Lindy Pospíšilové na prestižní celoevropské konferenci ECEL 2016, která se konala ve dnech 27.-28.října 2016 na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. O vysoké kvalitě této konference s tematickým zaměřením na problematiku e-learningu  svědčí fakt, že byla pořádána ve spolupráci s organizací ACPI (Academic Conferences and Publishing International), jež propaguje excelentní akademický výzkum právě prostřednictvím organizování konferencí v celosvětovém měřítku. Součástí těchto odborných akcí zpravidla bývají doktorandská kolokvia, v nichž dostávají začínající akademici příležitost prezentovat své výzkumné aktivity. V rámci konference ECEL 2016 využila této možnosti i Mgr. Linda Pospíšilová a její příspěvek s názvem Enhancing language learner autonomy through ePortfolio use (Podpora rozvoje autonomie studentů cizího jazyka prostřednictvím používání elektronického portfolia) navíc získal ve velké mezinárodní konkurenci studentů doktorských programů z mnoha dalších zemí (např. Velká Británie, Belgie, Írán) ocenění jako nejlepší doktorandská prezentace. Tato cena je nejenže potvrzením vysoké kvality práce Mgr. Lindy Pospíšilové, z jejíchž profesních aktivit v oblasti elektronického portfolia primárně těží studenti naší univerzity, nýbrž i velmi cennou zprávou o správném směru Univerzity Pardubice v oblasti jazykového vzdělávání.