Published: 17.10.2017

Noví studenti všech sedmi fakult Univerzity Pardubice jsou oficiálně uváděni do akademické obce a skládají imatrikulační sliby. Ve středu 18. října čekají slavnostní akademické obřady také na studenty jediné umělecky změřené fakulty Univerzity Pardubice – Fakulty restaurování v Litomyšli. Spolu s nimi vyšle fakulta do světa své letošní absolventy a oficiálně uvede do funkce nového děkana Radomíra Slovika, který stanul v jejím čele 1. září.

V pořadí třináctý akademický rok pod křídly Univerzity Pardubice a osmnáctý rok vysokoškolské výuky restaurování v Litomyšli zahájí již tuto středu 18. října Fakulta restaurování, jediná umělecky zaměřená fakulta Univerzity Pardubice. Letošní slavnostní akademický obřad bude výjimečný, protože při něm bude do funkce oficiálně a slavnostně uveden také nový děkan Mgr. et BcA. Radomír Slovik, který byl pro následující čtyřleté období zvolen v tajném hlasování na zasedání akademického senátu fakulty dne 6. června. Na základě provedené volby jej rektor Univerzity Pardubice prof. Miroslav Ludwig jmenoval do funkce s účinností od 1. září 2017.

Více informací o novém děkanovi Fakulty restaurování v Litomyšli se dočtete v rozhovoru s ním v e-Zpravodaji UPa: http://zpravodaj.upce.cz/osobnosti/2017/dekan-fr-radomir-slovik/

Při slavnostním shromáždění fakulty tak bude završeno jmenování nového děkana fakulty jeho ceremoniálním uvedením do funkce. Radomír Slovik složí slib a z rukou rektora přijme děkanský řetěz jako symbol děkanského úřadu.

Součástí slavnostního akademického obřadu Fakulty restaurování v Litomyšli je i bakalářská sponze a promoce nových absolventů. Diplom a titul „bakalář umění“ získá 10 absolventů, diplom a titul „magistr umění“ získá 12 absolventů.

Další částí středečního slavnostního shromáždění bude i slavnostní imatrikulace 15 nových posluchačů fakulty 4 studijních oborů studijního programu Výtvarná umění.

Na Fakultě restaurování v Litomyšli letos studuje celkem 83 studentů.

Slavnostní akademický obřad Fakulty restaurování spojený s uvedením nového děkana fakulty do funkce ve středu 18. října začíná v 10 hodin v prostorách zámeckého pivovaru litomyšlského zámku.

Skládání imatrikulačního slibu, symbolický zápis nových studentů fakulty do matriky studentů Univerzity Pardubice a jejich slavnostní uvedení do akademické obce na počátku jejich vysokoškolských studií patří mezi tradice začátku každého akademického roku.

Slavnostní akademické obřady IMATRIKULACE čekají na nové vysokoškoláky ještě na čtyřech fakultách Univerzity Pardubice:

- 20. října na Fakultě filozofické,
 - 3. listopadu na Fakultě elektrotechniky a informatiky,
 - 9. listopadu na Fakultě ekonomicko-správní,
 - 10. listopadu na Fakultě chemicko-technologické.

Do 1. ročníků bakalářských studijních programů všech 7 fakult se letos zapsalo téměř 2 400 studentů. Celkem na Univerzitě Pardubice a jejích sedmi fakultách zahájilo akademický rok 2017/2018 ve všech typech studia (bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském) celkem přes 7 900 vysokoškoláků.