dsc440985131.jpg

Published: 09.10.2023

Tajemství Noci vědců na UPCE a atraktivní program letos přitáhl pozornost bezmála 2 000 návštěvníků. Popularizátoři ze všech sedmi fakult Univerzity Pardubice přivítali zájemce v prostorách Fakulty chemicko-technologické a zaujali je několikahodinovým programem nabitým zábavnou vědou i přednáškami a workshopy. Do univerzitního kampusu přivedla tradiční celoevropská akce 6. října zájemce každého věku, absolventy i studenty nejen z Pardubic.

Návštěvníci prošli lekcí molekulární gastronomie včetně ochutnávek nebo vystavěli šestimetrový model nejdelšího zavěšeného mostu v ČR a podnikli cestu za taji knih. Atraktivní ukázkou bylo i spuštění leteckého motoru, tajemství lidského těla i moderních technologií nebo programování robotího vynálezce. Na letošním programu se podílela více než stovka vědců.  Nechyběl ani speciální index pro dětské návštěvníky a losování o ceny Noci vědců. Podívejte se ještě jednou, jak atraktivní program připravili akademici i studenti Univerzity Pardubice.

Dejte nám vědět, co se vám na akci líbilo a vyplňte dotazník k Noci vědců

Akce byla podpořena z prostředků Pardubického kraje.

Foto: Petr Špaček, Milan Reinberk, Svatopluk Rafael