Published: 05.04.2013

Na úterý 9. dubna připravila Univerzita Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem Pardubice NOC MLADÝCH VÝZKUMNÍKŮ. Tajuplná noc se zajímavostmi ze světa vědy, plná alchymie, kouzel a hrátek, nejrůznějších pokusů a zážitkových dílen se uskuteční přímo na pardubickém zámku od 16 hodin až do půlnoci.

Univerzita Pardubice a jejích sedm fakult připravily zajímavý program s nejrůznějšími zážitkovými dílnami a stanovišti, jejichž cílem je ukázat svět moderní vědy a techniky interaktivní a populárně-naučnou formou. Tentokrát se vše odehraje v prostorách pardubického zámku.

Načerpat tajuplnou atmosféru, procházet zámeckými sály a současně se dozvědět mnoho zajímavostí během bohatého programu plného zábavy a vědeckých pokusů bude možné již v úterý 9. dubna.

Pro zájemce o moderní svět vědy a techniky bude připraveno na třináct nejrůznějších stanovišť, kde každá z fakult připravila ukázky své práce - od chemiků, restaurátorů, přes zdravotníky, ekonomy a historiky až po informatiky a "dopraváky", tj. dopravní inženýrství a stavitelství. Ti všichni nechají účastníky "vědecké noci" nahlédnout pod pokličku vědeckých disciplín a oborů.

Více informací v tiskové zprávě.

Letáček na akci.