Published: 21.11.2014

Studenti a studentky jazykového modulu SP-Čeština-02 Jazykového centra Universität Leipzig navštíví ve dnech 23. - 26. 11. v rámci studijní cesty na Univerzitu Pardubice německou sekci Jazykového centra UPa. Jazyková centra obou univerzit jsou od roku 2011 partnery v programu Erasmus zaměřený na mobilitu vyučujících a studentů. V rámci tohoto programu mohou být každoročně vysíláni kolegové a kolegyně obou zemí za účelem dalšího profesního vzdělávání a dále pak dochází k výměnnému recipročnímu studijnímu pobytu studentů. Hlavním bodem studijní cesty je poznávání a intenzivní interkulturní komunikace mezi českými a německými studenty. Proto se koná výuka nejen spolu s ostatními mezinárodními studenty, kteří se učí češtinu jako cizí jazyk, ale také v česko-německých tandemech; tím vznikají rozmanité autentické výukové situace. Své zkušenosti získané během studijní cesty dokumentují studenti prostřednictvím Mahara ePortfolia, ve kterém již v modulu Interkulturní komunikace se zaměřením na češtinu aktivně působí (viz. https://mahara.uni-leipzig.de/view/view.php?id=12728).