21_11_25_brno_gaudeamus_0024_175842.jpg

Published: 29.11.2021

Budoucím studentům jsme se představili na evropském veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Na brněnském výstavišti se od úterý 23. do pátku 26. listopadu zájemci o studium seznámili s možnostmi studia na všech sedmi fakultách.

„Univerzita Pardubice nabízí možnost studovat humanitní, technické i přírodní vědy. Vzdělávají se u nás budoucí chemici, ekonomové, dopravní experti, elektrotechnici nebo informatici, zdravotníci, historici, filozofové a restaurátoři,“ říká prorektorka pro vzdělávání a kvalitu Univerzity Pardubice prof. Ing. Tatiana Molková, Ph.D.

Maturanty na naší expozici oslovili přímo vysokoškoláci z jednotlivých fakult s prvky oblečení v červenobílé kombinaci symbolizující univerzitní barvy.  Kromě informací o studiu a přijímacím řízení pro následující akademický rok 2022/2023, univerzita nabídla také další možnosti a benefity, které studium právě v Pardubicích přináší.

Individualitě každého studenta se Univerzita Pardubice přibližuje vizuálně svojí kampaní i heslem: Najdi svoji identitu. Zájemce vybízí, aby si vybrali studium v Pardubicích, kde mohou zanechat otisk jako nezaměnitelnou osobní identitu. Už přímo na veletrhu maturanti zanechali svoji stopu a vzkaz na univerzitní Zdi otisků.

Sekce Věda pro život uchazeče zaujala a pobavila. Popularizátoři z Fakulty elektrotechniky a informatiky předvedli například robota, se kterým si budoucí studenti zahráli piškvorky. Jejich kolegové z Fakulty chemicko-technologické nabídli návštěvníkům molekulární gastronomii se svítícími drinky a studenti z Fakulty zdravotnických studií ukázali, jak funguje novorozenecký simulátor základních životních funkcí. A navíc na zájemce čekalo mnoho drobných dárků, a také typický pardubický perník nebo káva s vůní perníku.

Další informace ke studiu zájemci najdou na speciálních stránkách - Studuj na UPCE. Univerzita Pardubice plánuje 10. prosince také on-line Den otevřených dveří pro uchazeče o studium.