plakat-vetsi92591.png

Published: 04.03.2024

Srdečně zveme všechny zaměstnance, zaměstnankyně a studující i veřejnost na vystoupení Duo docentky.

V úterý 5. března od 17:30 se ve velké aule uskuteční akademický stand-up s názvem Najdi 5 rozdílů mezi univerzitou a Tinderem, ve kterém se představí socioložky Lucie Jarkovská a Kateřina Lišková, vystupující již několik let pod názvem Duo docentky.

Dvojice akademiček si klade za cíl odlehčenou formou popularizovat výsledky svých výzkumů, zaměřených na oblast rovnoprávnosti, sexuality či reprodukčních práv. V rámci stand-upu Najdi 5 rozdílů mezi univerzitou a Tinderem se Duo docentky zaměří především na problematiku sexuálního obtěžování a nevhodného chování v akademickém prostředí (více k obsahu v přiloženém letáku).

Akce je otevřena veřejnosti a je zdarma. Vstup na akci je bezbariérový.

Akci organizuje Oddělení HR Award v rámci konceptu SAFE UPCE, jehož snahou je přispívat k budování sociálně bezpečné prostředí na Univerzitě Pardubice. Akademický stand-up Duo docentky má pomoci diskutovat témata spojená s nevhodným chováním a zpřístupnit široké veřejnosti popularizační formou problematiku diverzity a rovných příležitostí.

Soubory ke stažení Velikost
Plakát - pdf 1 MB