Published: 22.06.2017

Univerzitu Pardubice a její fakulty opouštějí po úspěšném vykonání státních závěrečných zkoušek letošní první absolventi.

V pátek 23. června (v 9:00, 11:30 a ve 14:00 hodin) proběhne v univerzitní aule první letošní slavnostní promoce, a to 121 absolventů Fakulty chemicko-technologické:

- 97 inženýrů ve studijním programu Chemie, Chemické a procesní inženýrství, Chemie a technologie materiálů, Chemie a technologie potravin, Polygrafie,
- 24 magistrů, absolventů studijního programu Speciální chemicko-biologické obory.

Nejúspěšnější absolventi obdrží speciální ceny – rektora, děkana, nadačního fondu, partnerů, které jsou spojeny i s finanční odměnou:

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží absolventka Ing. Markéta Kašparová ve studijním oboru Ochrana životního prostředí za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Odstraňování reziduí léčiv z vodných roztoků pomocí nanofiltrace“.

Další 3 absolventi fakulty – Ing. Lada Dubnová, Mgr. Petra Bencová a Ing. Michal Bílek - obdrží Studentskou cenu rektora II. stupně.

3 absolventi získají cenu Nadačního fondu Miroslava Jurečka za vynikající úroveň závěrečné diplomové práce. První cenu získal absolvent Ing. Jan Bartáček za diplomovou práci „Příprava a charakterizace recyklovatelného katalyzátoru pro enantioselektivní epoxidace substituovaných allylalkoholů“ ve studijním oboru Organická chemie. Dále bude udělena jedna druhá a jedna třetí cena.

Studentská cena děkana Fakulty chemicko-technologické bude udělena sedmi absolventům novým inženýrům: Filipu Ostřanskému, Elišce Slavíkové, Pavlu Hofmeisterovi, Anetě Machálkové, Diegu Alejandru Valdés Mitchellovi, Martinu Plíškovi a Jakubu Linkovi.

Další ceny spojené s finanční odměnou udělí absolventům za jejich výkony partneři fakulty: Cenu za nejlepší diplomovou práci v oboru Bioanalytik uděluje tradičně poslanec Parlamentu ČR Pharm.Dr. Jiří Skalická, Ph.D.; a další speciální ceny např. společnosti: Devro, s.r.o., Synthesia, a.s., Precheza, a.s., Česká sklářská společnost, JUTA a.s., Siemens, Czedma, Pfizer, spol. s r.o., S&K LABEL, spol. s r.o.

Slavnostní akademické obřady dalších fakult Univerzity Pardubice - bakalářské sponze nebo magisterské promoce budou následovat:

• v pondělí 26. června a v úterý 27. června FAKULTY EKONOMICKO-SPRÁVNÍ,
  • ve středu 28. června FAKULTY ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY,