Published: 06.10.2016

Na vysokoškolské nováčky – posluchače prvních ročníků bakalářského studia čekají kromě studia na všech sedmi fakultách Univerzity Pardubice také slavnostní akademické obřady – IMATRIKULACE.

První letošní imatrikulace zahajuje v pátek 7. října v Aule Arnošta z Pardubic Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Slavnostní akademický slib složí 248 nováčků, studentů zahajujících 1. ročník bakalářského studia, kteří byli přijati k vysokoškolskému studiu po složení červnových přijímacích zkoušek a kteří se zapsali ke studiu.

Slavnostní akademický slib budou skládat studenti 1. ročníku Fakulty zdravotnických studií v Aule Arnošta z Pardubic v pátek 7. října (v 9:00 hodin a ve 11:30 hodin) do rukou děkana fakulty prof. MUDr. Josefa Fuska, DrSc.

Součástí slavnostního akademického shromáždění je i bakalářská sponze (ve 14:00 hodin) letošních absolventů Fakulty zdravotnických studií. Diplom a titul „bakalář“ získá 49 absolventů z některého ze čtyř bakalářských studijních programů, které jsou na fakultě vyučovány v pěti studijních oborech.

Další slavnostní akademické obřady IMATRIKULACE proběhnou na Univerzitě Pardubice:

- 13. října na Fakultě filozofické,
- 25. října na Fakultě restaurování v Litomyšli,
- 26. října na Dopravní fakultě Jana Pernera,
- 3. listopadu na Fakultě ekonomicko-správní,
- 4. listopadu na Fakultě chemicko-technologické,
- 11. listopadu na Fakultě elektrotechniky a informatiky.

Imatrikulace na fakultách univerzity sídlících v Pardubicích probíhají v Aule Arnošta z Pardubic v univerzitním kampusu, v Litomyšli v zámecké jízdárně litomyšlského zámku.

V rámci právě zahájeného 67. akademického roku 2016/2017 se na sedm fakult Univerzity Pardubice do 65 studijních programů s téměř 130 studijními obory - v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu - zapsalo přes 8 400 vysokoškoláků, z nichž na 80 % jich bude studovat letos tzv. prezenční formou studia. 1. ročník bakalářského studia zahájilo na 2, 5 tisíce nových vysokoškoláků.