Published: 21.11.2016

Ve dnech 21. a 22. listopadu se na půdě Univerzity Pardubice koná vzdělávací seminář INVESTMENT ACADEMY, který ve spolupráci s univerzitou a městem Pardubice pořádá agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Na dvoudenním semináři se v prostorách Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií sejde dvacítka zástupců regionálních samospráv, starostů a úředníků obecních, městských a regionálních samospráv, kterým by mělo setkání pomoci s přípravou podnikatelského a investičního prostředí tak, aby byly kompatibilní s aktuálními potřebami investorů.

Investment Academy nabízí účastníkům odpovědi na otázky, co investor očekává, jaké jsou jeho představy o ideální investiční lokalitě a jak jej přesvědčit, že nabízená lokalita je pro jeho záměr ta nejvhodnější. Tyto informace a další zkušenosti, poznatky a postřehy z pravidelných jednání s investory jim představí sama agentura CzechInvest. Účastníky školí také externí experti na danou problematiku, ale i zástupci měst Pardubického a Královéhradeckého kraje. V programu kromě nich figuruje s několika příspěvky i Univerzita Pardubice.

V pondělí 21. listopadu dopoledne vystoupí se svým příspěvkem např. doc. Ing. Jan Stejskal, Ph.D., z Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice, kterého doprovodí Ing. Viktor Prokop z téhož pracoviště. Účastníkům společně přiblíží vliv kooperace měst a podniků na inovační výkonnost firem, čímž se zabývali v jednom ze svých nedávných výzkumů. „Dotkneme se výsledků výzkumu i některých případových studií na toto téma, které jsme nedávno na Fakultě ekonomicko-správní realizovali. Účastníkům se také pokusíme vysvětlit důvody, proč k nám investoři přicházejí. A současně jim poradíme, jak je k nám například nalákat, jakou nabídku pro ně připravit a zejména jakou péči, tedy tzv. after-care, jim vůbec věnovat,“ popisuje náplň přednášky doc. Ing. Jan Stejskal, Ph.D., z Ústavu ekonomických věd Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

V úterý 22. listopadu se v programu Investment Academy představí také další zástupci Univerzity Pardubice. Účastníci se budou moci blíže seznámit například s činnostmi a úkoly Centra transferu technologií a znalostí, které na univerzitě funguje od roku 2012.

„Centrum transferu technologií a znalostí (CTTZ) je kontaktním místem pro podniky, které mají zájem spolupracovat s univerzitou. Odborná pracoviště Univerzity Pardubice nabízejí aplikační sféře široké spektrum služeb. Týmy erudovaných odborníků jsou schopny poskytovat expert...