Published: 20.06.2016

V neděli 19. června přijela na Univerzitu Pardubice 14členná delegace z Rai University v Indii na čtrnáctidenní pobyt.

Seznamovat se s pardubickým univerzitním kampusem, jednotlivými fakultami univerzity i českou zemí bude indická skupina po následujících čtrnáct dnů. Do Pardubic přijíždí na pozvání Univerzity Pardubice, jejíž skupina studentů a akademiků odcestovala do Indie na krátkodobý pobyt a na zkušenou vloni v prosinci.

Návštěva z indické Rai University navazuje na cestu české delegace z Univerzity Pardubice do Indie v prosinci 2015. Tehdy skupina sedmi studentek a šesti studentů ze čtyř fakult Univerzity Pardubice pod vedením doc. Mgr. Martina Fárka, Ph.D., absolvovala jedinečnou desetidenní stáž na indické Rai University v Ahmedabádu ve státě Gudžarát. Pardubičtí studenti se díky této návštěvě zařadili ke svým kolegům z prestižních evropských a amerických univerzit, kteří také odcestovali do Indie v rámci programu Discover India.

Spolupráce mezi oběma univerzitami se dále rozvíjí. Letos v únoru na pozvání Univerzity Pardubice přijela do Prahy rektorka Rai University dr. Harbeen Arora. Do České republiky přicestovala právě především kvůli podpoře a upevnění vzájemné spolupráce a přípravě plánu společných akcí.

Nyní, na posledních čtrnáct červnových dnů, přijíždějí na Univerzitu Pardubice studenti z Rai University. V pardubickém kampusu stráví následujících čtrnáct dnů a zdrží se až do soboty 2. července. Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice pro ně připravilo zajímavý program nejen na univerzitě, ale i poznávací po regionu.

„Delegaci čeká v Pardubicích pestrý program. Nejenže se podívá na všech sedm našich fakult a seznámí se s vědeckou prací našich akademických pracovníků i možnostmi studia u nás, přiblížíme jim i českou kulturu a historii. Úvodní vhled si pro ně připravil docent Fárek z Katedry religionistiky, který je současně koordinátorem Indické platformy na pardubické univerzitě. Hned v pondělí jim při Českém národním večeru představí naši zemi,“ říká k zahájení indické návštěvy v prostorách univerzity Ing. Monika Vejchodová z Oddělení pro rozvoj a mezinárodní vztahy Univerzity Pardubice.

V programu je také vyhrazen čas na jednání a rozvíjení další vzájemné spolupráce obou institucí. Delegace z Indie se setká také s představiteli univerzity.

„Do programu jsme také zařadili několik výletů do nedalekého ok...