Published: 07.11.2017

Po celý týden od 6. do 10. listopadu probíhá na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice velký odborný přednáškový maraton: TÝDEN TEORIE A PRAXE V EKONOMICE. Studenti se potkávají s desítkami odborníků z vysokých škol i ekonomické praxe, kteří pro ně komentují současný vývoj naší ekonomiky a její aktuální problémy. V rámci čtyřicítky různých přednášek společně diskutují nad řadou ekonomických témat.

Zpestřit a zkvalitnit výuku a umožnit výměnu poznatků a zkušeností mezi odborníky – to je úkol Týdne teorie praxe v ekonomice. Studentům i odborné veřejnosti nabízí na Univerzitě Pardubice od pondělí do pátku řadu setkání, přednášek a diskusí s předními českými ekonomickými odborníky. Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je přitom propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání.

„Na jedenáctý ročník Týdne teorie a praxe přijala pozvání třicítka přednášejících z České republiky i ze zahraničí. Studenti tak mají možnost nejen vyslechnout názory odborníků na aktuální ekonomické problémy a udělat si současně jasno v teoretických i praktických přístupech, metodách a zkušenostech, které se využívají při řízení ekonomických subjektů, ale určitě využijí příležitosti s našimi pozvanými odborníky diskutovat. Řeč bude také o budoucím uplatnění na trhu práce,“ komentuje cíl Týdne teorie a praxe v ekonomice pořádaný Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice její děkanka doc. Ing. Romana Provazníková, Ph.D.

Studenti si mohou vybrat až ze čtyřiceti přednášek na vybraná ekonomická témata. Představí se s nimi odborníci z českých a slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, také např. host z Ukrajiny. Během týdne se na půdě Fakulty ekonomicko-správní budou pohybovat i úspěšní představitelé ekonomické praxe.

- viz program přednášek na webu fakulty - https://fes.upce.cz/node/92476

Přednáškový Týden teorie a praxe v ekonomice začal na Fakultě ekonomicko-správní v pondělí 6. listopadu a končí v pátek 10. listopadu ve 12 hodin. Přednášky se uskuteční v různých posluchárnách fakulty v univerzitním kampusu ve Studentské ulici v Polabinách. Vstup na přednášky je volný.