Published: 07.11.2016

V pondělí 7. listopadu začal na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice jubilejní 10. ročník odborného setkání TÝDEN TEORIE A PRAXE V EKONOMICE. Studenti díky němu mohou během pěti dnů zavítat na nejrůznější přednášky a diskutovat s více než čtyřiceti odborníky, zástupci vysokých škol i ekonomické praxe.

V rámci oslav 25 let fakulty a odborného týdne se koná i slavnost na pardubickém zámku.

„Zpestřit a zkvalitnit výuku a umožnit výměnu poznatků a zkušeností mezi odborníky z obou sfér – to je úkol Týdne teorie praxe v ekonomice. Studentům i odborné veřejnosti nabídne řadu setkání, přednášek a diskusí s předními českými odborníky. S nimi mohou studenti diskutovat jak o aktuálních ekonomických problémech, tak o teoretických i praktických přístupech, metodách a zkušenostech, které se využívají při řízení ekonomických subjektů. Řeč ale bude také o budoucím uplatnění na trhu práce,“ říká k Týdnu teorie a praxe doc. Ing. Marcela Kožená, Ph.D., vedoucí Ústavu podnikové ekonomiky a managementu FES, který přednáškový cyklus pro studenty organizuje.

Stěžejním tématem pětidenního přednáškového cyklu je proto propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání. Celotýdenní akce umožní především studentům navštívit více než čtyřicet přednášek na vybraná ekonomická témata. Na nich vystoupí jak odborníci z českých i slovenských ekonomicky zaměřených vysokých škol, tak úspěšní představitelé ekonomické praxe.

„V letošním jubilejním ročníku vystoupí řada významných osobností jako například Oldřich Rejnuš, profesor z Podnikatelské fakulty VUT v Brně, se zajímavou přednáškou na téma Klíčové faktory budoucího krachu světové ekonomiky a rozpadu Evropské unie, dále Petr Tichý, ředitel obchodu a marketingu z firmy Retia, a.s., Pardubice, který studenty seznámí se Specifiky obchodu a marketingu se speciálním vojenským zařízením nebo René Wiedeman, vedoucí Řízení projektů Kvasiny a DL, ŠKODA AUTO, a.s., s přednáškou na téma Plánování výroby automobilů,“ vybírá tipy na zajímavé přednášky z programu docentka Marcela Kožená a doplňuje:

„Zajímavá bude jistě přednáška ekonoma a poradce ministra financí České republiky Aleše Michla Tisk peněz a fronta na (banány) dluhopisy. Ve středu nás svou návštěvou poctí také guvernér České národní banky Jiří Rusnok, který studentům představí problematiku Nekonvenčních nástrojů centrálních bank v průběhu...