Noví studenti všech sedmi fakult Univerzity Pardubice jsou oficiálně uváděni do akademické obce a skládají imatrikulační sliby. V pátek 5. října zahájí první letošní slavnostní akademické obřady IMATRIKULACE na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Slavnostní akademický slib složí 221 nováčků, studentů zahajujících 1. ročník bakalářského studia, kteří byli přijati k vysokoškolskému studiu a kteří se zapsali ke studiu.

Slavnostní akademický slib budou skládat studenti prvního ročníku Fakulty zdravotnických studií v Aule Arnošta z Pardubic v pátek 5. října (v 8:00 hodin a v 10:30 hodin) do rukou děkana fakulty prof. MUDr. Josefa Fuska, DrSc.

Součástí slavnostního akademického shromáždění je i bakalářská sponze (v 13:00 hodin) letošních absolventů Fakulty zdravotnických studií. Diplom a titul „bakalář“ získá 30 absolventů z některého ze čtyř bakalářských studijních programů, které jsou na fakultě vyučovány v pěti studijních oborech.

Další slavnostní akademické obřady IMATRIKULACE proběhnou na Univerzitě Pardubice:

- 12. října na Dopravní fakultě Jana Pernera,
- 17. října na Fakultě restaurování v Litomyšli,
- 25. října na Fakultě filozofické,
- 1. listopadu na Fakultě ekonomicko-správní,
- 9. listopadu na Fakultě elektrotechniky a informatiky,
- 30. listopadu na Fakultě chemicko-technologické.

Imatrikulace na fakultách univerzity sídlících v Pardubicích probíhají v Aule Arnošta z Pardubic v univerzitním kampusu, v Litomyšli v zámecké jízdárně litomyšlského zámku.

V rámci právě začínajícího 69. akademického roku 2018/2019 se na sedm fakult Univerzity Pardubice doposud zapsalo k bakalářskému, navazujícímu magisterskému a doktorskému studiu přes 7,5 tisíce vysokoškoláků, z toho ke studiu v 1. ročníku bakalářských studijních programů se zapsalo přes 2 400 studentů.

(Počet všech zapsaných studentů pro tento akademický rok ještě není konečný – zápisy zejména do kombinovaného studia probíhají v říjnu, tj. první týdny zimního semestru.)

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice