Published: 21.03.2017

Pardubice 20. března 2017

S hlubokým smutkem jsme přijali zprávu o úmrtí emeritního pražského arcibiskupa, kardinála Miloslava Vlka, který stál 18 let v čele pražské arcidiecéze.

S panem kardinálem Vlkem odešla velká osobnost českého národa, která se vždy držela svých morálních zásad a svým duchovním a lidským postojem hluboce ovlivnila národ, jeho historii a nás, samotné občany.

Je nám ctí, že se Jeho Eminence kardinálové Miloslav Vlk a Dominik Duka OP stali patrony naší univerzitní auly a reliéfu Arnošta z Pardubic, při jehož slavnostním odhalení v roce 2004 jsme je, jako čestné hosty, s potěšením mohli přivítat na půdě Univerzity Pardubice.

Kardinál Miloslav Vlk zůstane navždy v naší mysli a srdcích jako morální autorita a vzor člověka, který nám svým příkladem dokázal, že celoživotní neústupný boj za své ideály není zbytečný.

Čest jeho památce!

17. 5. 1932 – 19. 3. 2017