Kavárna Universitas: Život mezi Indiány
Klub 29 Svaté Anežky České 29, Pardubice kontakt

Zahajujeme letošní sezónu přednášek Kaváren Universitas trochu netradičně: budete mít možnost se nejen dozvědět mnoho nových informací o původních obyvatelích Mexika, ale navíc náš host nabídne vlastní pohled a zkušenost na každodennost a soužití s potomky Indiánů. Bál se někdy během svých výzkumů o holý život? Řekne nám, jak chutná indiánský alkohol? O čem si Indiáni vypráví vtipy? A jsou Češky hezčí než Indiánky?

Náš vzácný host, doc. PhDr. Oldřich Kašpar, CSc., který se zabývá česko-španělsko-latinskoamerickými vztahy, dějinami Mexika a předkolumbovskou kulturou mexických Aztéků je mimo jiné i autorem více než tří desítek knižních publikací, které vyšly v Česku, Německu, Francii, Španělsku a Mexiku. Minulý rok byl jmenován čestným a hostujícím profesorem na mexické Autonomní univerzitě státu Hidalgo a za svůj vědecký přínos spojený i s osobním charismatem byl vyznamenán nejvyšším mexickým státním vyznamenáním pro cizince: Řádem aztéckého orla.

Kavárna Universitas se otevře v pondělí 21. října od 18 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29). Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29. Srdečně zveme a nebojte se, na rozdíl od jiných nezdražujeme: vstup je volný.