Kavárna Universitas ON-LINE: Fakta a mýty o potravinách

Uložit do kalendáře 03-11-2020 18:00 03-11-2020 18:00 Czech republic/Europe Kavárna Universitas ON-LINE: Fakta a mýty o potravinách V temných dobách domácí izolace většina z nás znovu objevuje cestu do tajů vlastní kuchyně. Kličkovat mezi obsahem a složením potravin chce velkou dávku umu, ale i času. Na čem nás zaručeně výrobci dokáží nachytat? Na palčivé otázky odpoví u...
03. 11. 2020
Kavárna Universitas
Klub 29
Divadlo 29
Fakulta filozofická
Katedra filosofie a religionistiky
Kavárna Universitas: Fakta a mýty o potravinách

V temných dobách domácí izolace většina z nás znovu objevuje cestu do tajů vlastní kuchyně. Kličkovat mezi obsahem a složením potravin chce velkou dávku umu, ale i času. Na čem nás zaručeně výrobci dokáží nachytat? Na palčivé otázky odpoví u večerní online kávy Ing. Dana Hrubošová, Ph.D.

Kavárna Universitas proběhne v režimu ONLINE přes Microsoft Teams. Připojte se od 18:00 na tomto odkazu.

Mezi lidmi koluje spousta „zaručených“ pravd o potravinách a potravinových doplňcích, ale jsou tyto informace skutečně pravdivé? Každého z nás napadne nějaké téma, které se hojně probíralo v médiích. Jsou to např. cukry, tuky, mléko, éčka, potravinové doplňky, atd. S nimi přichází i nespočet otázek. Je zdravé pít kávu s mlékem? Jsou v jogurtech živé kultury? Proč mám vyhodit celé jablko, když je zkažený jen kousek? Pojďme se zkusit nad těmito všetečnými otázkami společně zamyslet.

Kavárna Universitas proběhne v úterý 3. listopadu 2020 od 18.00 hodin.

Pořádají studentky Univerzity Pardubice
Vstup je volný.

Vstup zdarma
FF
Aneta Kohoutová, Veronika Janečková
Kavárna Universitas - odkaz na živý přenos
Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Pardubice, včetně jeho případného zveřejnění. Záznam nebude předáván třetí straně ani použit k marketingovým účelům. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Pardubice bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit svůj případný nesouhlas. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.upce.cz/privacy-policy.