Published: 14.08.2017

Výměnný program Evropské unie Erasmus slaví letos 30 let od svého vzniku. První studenti z Univerzity Pardubice vycestovali na zkušenou do zahraničí již v roce 1997. Od té doby se jejich řady rok od roku rozšiřují. A není divu. Studenti, kteří možnosti vycestovat na jeden semestr do zahraničí využili, rozhodně nelitují. Z Erasmu se totiž nikdo nevrátí zklamaný.

„Erasmus mě určitě změnil. A hodně. Jsem si více jistá sama sebou, nebojím se cest do zahraničí, nebojím se práce v zahraničí! Erasmus mi rozšířil obzory a posunul mé osobní hranice asi tak o 100 km dál než bych vůbec doufala, že mohu dojít. Jsem odvážnější při hledání práce, při jednání s lidmi, využívám výzev,“ vyjmenovává klady studia v zahraničí studentka Jana Fukasová, která letos v červnu úspěšně ukončila magisterské studium na Fakultě ekonomicko-správní. Na Erasmus vyrazila již podruhé a našla tam i svou lásku. Studovat na Azory s ní vyrazil i její přítel Bohumil Žižka.

Pokračování článku