Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Logo konference Digitální transformace univerzit
-
Aula Arnošta z Pardubic kontakt

Konference Digitální transformace univerzit je již tradiční dvoudenní akcí, která probíhá začátkem září (letos 10. – 11. 9. 2024) v prostorách Auly Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice. 

V minulém roce se konference zúčastnilo přes 150 účastníků prakticky ze všech veřejných VŠ v ČR (nadto z některých soukromých či státních VŠ a některých VŠ ze Slovenska, ze státních úřadů, …) a zaznělo více než 25 přednášek. Přednášejícími byly významné osobnosti z univerzitního prostředí, Rady vysokých škol, Digitální informační agentury nebo MŠMT. Velmi inspirativní byla rovněž panelová diskuze rektorů, předsedy RVŠ a zástupců MŠMT.

První den konference je určen zejména vrcholovému managementu univerzit a fakult a strategickým tématům jako je procesní řízení, jež je nezbytným předpokladem digitalizace, legislativní aspekty digitalizace nebo aktivity státní správy v oblasti digitalizace. Tradičně se akce účastní zástupci státních institucí, jako je MŠMT, DIA apod.

Druhý den konference je orientován na IT rovinu digitalizace. Zástupci univerzit prezentují svá řešení a zkušenosti s konkrétními technologiemi zaměřenými na digitalizaci procesů, datovou analytiku či kybernetickou bezpečnost. Součástí jsou i stánkové prezentace a workshopy vybraných dodavatelů s možností bližšího seznámení se s konkrétními technologiemi.

Bližší informace včetně programu a registračního formuláře jsou uvedeny na stránkách konference https://www.digitalni-transformace-univerzit.cz/.